środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaBez kategoriiW domu odnaleziono zwłoki dziecka, jego ojca i psa. Rozszerzone samobójstwo?

W domu odnaleziono zwłoki dziecka, jego ojca i psa. Rozszerzone samobójstwo?

W pomorskim mieście najprawdopodobniej doszło do rozszerzonego samobójstwa. Mężczyzna zabił swoją małoletnią córkę i psa, a następnie siebie. Jego zwłoki odnalazła zaniepokojona matka samobójcy. Jako dowody w sprawie zabezpieczono aż 6 noży. Wszystkie ciała zostaną poddane sekcji w celu poznania szerszego kontekstu tej koszmarnej zbrodni.

Co wydarzyło się w Redzie?

W sobotę 29 lipca w Redzie doszło do przerażającej zbrodni. W jednym z domów wielorodzinnych odnaleziono 32-latka w stanie agonalnym oraz zwłoki jego 6-letniej córki i psa rasy pitbull. Pomimo szybkiego przybycia służb ratunkowych na miejsce, mężczyzny nie udało się uratować. Tragicznego odkrycia dokonała matka zmarłego.

Przebieg wydarzeń

Najprawdopodobniej doszło do rozszerzonego samobójstwa. Ojciec zabił najpierw dziecko i psa, a później siebie. Przyczyną śmierci były rany cięte charakterystyczne dla noża.

Powiadomienie o makabrycznym wydarzeniu dotarło do Policji późnym popołudniem w sobotę. Zgłoszenia dokonała matka 32-latka, która tego dnia otrzymała od niego niepokojącego SMS-a. Kobieta wcześniej sama weszła do domu, ponieważ posiadała klucze.

Na miejsce przyjechali śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, prokurator oraz żandarmeria wojskowa. Zmarły mężczyzna był czynnym żołnierzem Formozy.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku udzielił PAP następujących informacji:

„Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem lekarza. Na szyi dziewczynki ujawniono rany wskazujące na użycie noża. Na ciele mężczyzny również ujawniono rany zadane ostrym narzędziem. Na miejscu tragedii wykonano też oględziny przy pomocy skanera 3D. W mieszkaniu zabezpieczono szereg śladów oraz pięć noży”.

Amok czy plan?

Ciała zmarłych znajdują się w Zakładzie Medycyny Sądowej w Gdańsku. Jutro odbędzie się sekcja zwłok wszystkich trzech ciał. Poznanie mechanizmów śmierci zwierzęcia jest równie ważne, co podkreślił prokurator.

Dzięki temu możliwe będzie ustalenie, czy zabójca działał w amoku, czy raczej skrupulatnie przygotował się do swojego strasznego czynu. Świadczyć o tym mają powstałe na ciele rany – czy był to jeden śmiertelny cios, czy też zabójca znęcał się nad nim wcześniej.

Mężczyzna był czynnym żołnierzem

Wczoraj wszczęto śledztwo dotyczące zabójstwa 6-latki. W tej sprawie przesłuchano matkę i sąsiadów mężczyzny.

Podobno do dnia tragedii nie było sygnałów wskazujących na to, że żołnierz był w złym stanie psychicznym. Zmarły posiadał stopień starszego marynarza. Należał do Jednostki Wojskowej Formoza z siedzibą w Gdyni, która jest pododdziałem Wojsk Specjalnych. Zrzesza płetwonurków bojowych.

Zobacz także:

Samobójczy zamach w Pakistanie. Państwo Islamskie przyznaje się do zbrodni

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed aplikacjami związanymi z Barbie

Kuriozum w Hiszpanii po wyborach. Sami przegrani, prawica i lewica?

Anna Jadowska-Szreder
Anna Jadowska-Szrederhttps://www.youtube.com/@normalnapara
Technik informatyk, choć moim prawdziwym zamiłowaniem jest tworzenie materiałów na kanał YouTube "Normalna Para", pisanie artykułów z naciskiem na lifestyle i ekologię oraz prowadzenie własnych mediów społecznościowych.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze