niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaReligiaKsiądz obraża sportowców i Babiarza: "Ewka, dziewczynko, wyglądasz jak potwór"

Ksiądz obraża sportowców i Babiarza: „Ewka, dziewczynko, wyglądasz jak potwór”

Ksiądz Michał Woźnicki to kontrowersyjny duchowny z Baranowa w Wielkopolsce, który tym razem wziął na celownik lekkoatletów rywalizujących w mistrzostwach świata w Budapeszcie. Szczególnie dostało się Ewie Swobodzie, którą porównał do abażura i choinki.

Ewa Swoboda (fot. YouTube)

Ksiądz Woźnicki śledzi mistrzostwa świata rozgrywane na Węgrzech, lecz napawa go odrazą, gdy patrzy na to, co zrobiła ze swoim ciałem Ewa Swoboda, jedna ze zdolnych zawodniczek w polskiej ekipie. Oto jego bulwersujące wypowiedzi:

Katolicyzm Babiarza pod lupą księdza

Michał Woźnicki twierdzi, że Przemysław Babiarz nie jest prawdziwym katolikiem, tylko „farbowanym lisem”. Dodaje, że Ewa Swoboda wygląda obrzydliwie i robi z siebie choinkę. Jego zdaniem ma głupie przeświadczenie – w tym życiu mogę się tatuować, bo w tamtym nie będę.

Liberalizm Swobody w ocenie Woźnickiego

Woźnicki uważa, że Swoboda wyznaje ideę liberalizmu, a „ciało jest mieszkaniem duszy”, dlatego potępia tę sportsmenkę. Księdza Woźnickiego uderzyło to, że Swoboda robi znak krzyża i jednocześnie „jest choinką”.

„Ewa Swoboda, nie da się na ciebie patrzeć”

Michał Woźnicki kontynuował tę narrację. „Ewa Swoboda, nie da się na ciebie patrzeć. Co z tego, że wygrywasz, za 10 lat już nie będziesz. Będziesz jak stary sportowiec”.

Odnosił się też do tego, że w Polsce w sporcie emocje są wielkie, przywoływał historie Anity Włodarczyk i Igi Świątek – ubóstwianie sportowców i perfidia to jego zdaniem dwa różne oblicza sportu, które są w nim dostrzegalne.

Sport to opium dla ludu?

Sportowiec jest jego zdaniem jak pijawka, gdy przegrywa, wysysa się go. „Chodź tu bracie” – mówi Woźnicki o ogrzewaniu się w blasku sukcesów sportowców. Dodaje, że sport jest opium dla ludu, parafrazując słowa Lenina o religii jako opium dla mas.

„Tatuaże wiążą duszę”

Woźnicki twierdzi, że „tatuaż wiąże duszę, jest jak talizman”. Dodaje, że dla niewolnika rzymskiego wypalanie znaku „zbieg” było piętnem, a teraz tatuaż jest czymś, czym sportowcy się chwalą i co eksponują. Woźnicki modlił się na koniec o tych, którzy „zeszpecili swoje ciało, sportowców…”.

Krytyka trenera skoczków

Swego czasu ciskał gromy także w trenera polskich skoczków, który również ma zamiłowanie do tatuaży. „Awful, disgusting, obrzydliwe” – zagrzmiał. Woźnickiemu nie podobają się tatuaże na ciele i tunele w uszach.

Cytuje… Michalkiewicza

Woźnicki powołuje się na… Stanisława Michalkiewicza, znanego prawicowego publicystę, i twierdzi, że dokonuje się niepokojąca rewolucja, a te tatuaże są jedną z oznak tejże.

„It is awful. It is disgusting”

„It is awful. It is disgusting. I to facet jest?” – wygłaszał tyradę ksiądz Woźnicki.

„Pacan z Argentyny”, to o Franciszku

Swego czasu pomstował także na papieża Franciszka, którego nazwał „pacanem z Argentyny”. Przyznał, że dobrze, że można podziwiać Leo Messiego, bo ten geniusz piłki nożnej dowodzi, iż w Argentynie może być ktoś dobry. Jednak dodał, że Messi również jest „zeszpecony przez tatuaże”. Nazwał to „kulturą maski” i mówił o małpie.

Dostało się Bońkowi

Michał Woźnicki lubi nawiązywać do sportu w swoich kazaniach. Swego czasu wspominał o działaczach i podał przykład Zbigniewa Bońka, który według niego nie jest pozytywną postacią jako człowiek:

Obsztorcowany 40-latek

Musimy wszakże mieć świadomość, że ten kontrowersyjny kapłan zwykł obrażać nawet swoich wiernych. Tutaj przytaczamy historię z pielgrzymki, gdy obrzucał obelgami 40-letniego mężczyznę, jednego z pątników:

„Słabo pani wygląda”

„Słabo pani wygląda, szanowna pani. Kiepsko z panią, kiepsko z panią” – zwrócił się do jednej z wiernych z zadziwiającą wprost ostentacją:

Zbesztana za poranną kawę

Michał Woźnicki miał też pretensje do jednej ze swoich wiernych za to, że zrobiła… poranną kawę:

Czy to jest sekta?

Ten ksiądz ma wyraźne problemy emocjonalne, jest nienawistny wobec wielu postaci życia publicznego, ale nie tylko. Co gorsza, w sposób pogardliwy odnosi się także do tych, którzy mu ufają i są mu oddani bez reszty. Niektórzy więc są zdania, że w Baranowie powstała swego rodzaju sekta, której przewodniczy ksiądz Michał Woźnicki.

Czytaj także:

Kolejne ekscesy sekty księdza banity. Lęki mieszkańców

Ksiądz z Baranowa: „Biskup Ryś jak buldog, ma w głowie bigosik, Boniek to mściwy piłkarz”

Dlaczego ksiądz został skazany na antysemityzm? Prawomocny wyrok bez precedensu

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze