czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPracaMichał Domagalski nominowany do Edukacyjnego Okrągłego Stołu

Michał Domagalski nominowany do Edukacyjnego Okrągłego Stołu

Michał Domagalski, nauczyciel i autor artykułów o systemie edukacji publikowanych na TrueStory.pl, został nominowany do wzięcia udziału w Edukacyjnym Okrągłym Stole 2022. To organ, który ma zrzeszać m.in. nauczycieli, samorządowców czy polityków dążących do zmian w polskiej szkole.

Michał Domagalski nominowany Edukacyjnego Okrągłego Stołu (fot. Facebook)

Michał został nominowany przez osoby zrzeszone w grupie Szkoła Minimalna. To 25 tysięcy pracowników systemu edukacji, a także rodziców i osób zaangażowane reformę oświaty. Ich celem jest zwiększanie autonomii szkoły przez ustalenie niezbędnego minimum przepisów stanowiących jej statut.

Szkoła minimalna chce Edukacyjnego Okrągłego Stołu

Organizacja przekonuje o potrzebie utworzenia Edukacyjnego Okrągłego Stołu, który wypracuje rozwiązania wyjścia z tragicznej sytuacji, w której znalazło się polskie szkolnictwo. Liczba samobójstw wśród dzieci, masowe rezygnacje nauczycieli i reformy ministra Czarnka to tylko niektóre z bolączek, którym zaradzić chcą uczestnicy okrągłego stołu.

„Kto powinien siedzieć przy okrągłym stole? Ci ludzie są już w Szkole Minimalnej lub są znani osobom z tej grupy. Stwórzmy listę ekspertów, którzy zasługują na to miejsce. Taka lista to pierwszy krok do dokonania zmian!” – czytamy na profilu Szkoły Minimalnej. Michał Domagalski jest jedną z osób nominowanych do reprezentowania organizacji przy Edukacyjnym Okrągłym Stole.

Na kandydaturę Michała można głosować w facebookowej sondzie prowadzonej na profilu Szkoły Minimalnej.

Michał Domagalski, autor TrueStory.pl nominowany. Czytaj i głosuj!

Michał Domagalski debiutował na TrueStory.pl tekstem o wiecznym niedofinansowaniu edukacji. W kolejnej publikacji zaproponował 5 doraźnych rozwiązań, które polska szkoła powinna wdrożyć, zanim powstanie plan jej gruntownej odbudowy.

Michał zabierał na naszych łamach głos o tym, dlaczego rodzice posyłają swoje dzieci na religię, choć sami często są niepraktykujący, zwracał uwagę na przemoc w szkolnych lektorach, a także na problem próbnych matur. Podejście do tego, czy powinny być one traktowane jak sprawdziany, dzieli nauczycieli i dyrektorów w całej Polsce.

Podziały w środowisku to kolejny temat, który przybliżał naszym czytelnikom. Ostatnio mogliśmy przeczytać jego tekst o tym, do czego prowadzi rozkład systemu edukacji, który dokonuje się na naszych oczach.

***

Zachęcamy do lektury publikacji Michała i do oddania na niego głosu w powyższej ankiecie! To facet, który szkołę zna od podszewki, a jego wrażliwość, determinacja i doświadczenie są tym, czego nam potrzeba w walce o lepszą szkołę.

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze