sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaPracaMichał Domagalski nominowany do Edukacyjnego Okrągłego Stołu

Michał Domagalski nominowany do Edukacyjnego Okrągłego Stołu

Michał Domagalski, nauczyciel i autor artykułów o systemie edukacji publikowanych na TrueStory.pl, został nominowany do wzięcia udziału w Edukacyjnym Okrągłym Stole 2022. To organ, który ma zrzeszać m.in. nauczycieli, samorządowców czy polityków dążących do zmian w polskiej szkole.

Michał Domagalski nominowany Edukacyjnego Okrągłego Stołu (fot. Facebook)

Michał został nominowany przez osoby zrzeszone w grupie Szkoła Minimalna. To 25 tysięcy pracowników systemu edukacji, a także rodziców i osób zaangażowane reformę oświaty. Ich celem jest zwiększanie autonomii szkoły przez ustalenie niezbędnego minimum przepisów stanowiących jej statut.

Szkoła minimalna chce Edukacyjnego Okrągłego Stołu

Organizacja przekonuje o potrzebie utworzenia Edukacyjnego Okrągłego Stołu, który wypracuje rozwiązania wyjścia z tragicznej sytuacji, w której znalazło się polskie szkolnictwo. Liczba samobójstw wśród dzieci, masowe rezygnacje nauczycieli i reformy ministra Czarnka to tylko niektóre z bolączek, którym zaradzić chcą uczestnicy okrągłego stołu.

„Kto powinien siedzieć przy okrągłym stole? Ci ludzie są już w Szkole Minimalnej lub są znani osobom z tej grupy. Stwórzmy listę ekspertów, którzy zasługują na to miejsce. Taka lista to pierwszy krok do dokonania zmian!” – czytamy na profilu Szkoły Minimalnej. Michał Domagalski jest jedną z osób nominowanych do reprezentowania organizacji przy Edukacyjnym Okrągłym Stole.

Na kandydaturę Michała można głosować w facebookowej sondzie prowadzonej na profilu Szkoły Minimalnej.

Michał Domagalski, autor TrueStory.pl nominowany. Czytaj i głosuj!

Michał Domagalski debiutował na TrueStory.pl tekstem o wiecznym niedofinansowaniu edukacji. W kolejnej publikacji zaproponował 5 doraźnych rozwiązań, które polska szkoła powinna wdrożyć, zanim powstanie plan jej gruntownej odbudowy.

Michał zabierał na naszych łamach głos o tym, dlaczego rodzice posyłają swoje dzieci na religię, choć sami często są niepraktykujący, zwracał uwagę na przemoc w szkolnych lektorach, a także na problem próbnych matur. Podejście do tego, czy powinny być one traktowane jak sprawdziany, dzieli nauczycieli i dyrektorów w całej Polsce.

Podziały w środowisku to kolejny temat, który przybliżał naszym czytelnikom. Ostatnio mogliśmy przeczytać jego tekst o tym, do czego prowadzi rozkład systemu edukacji, który dokonuje się na naszych oczach.

***

Zachęcamy do lektury publikacji Michała i do oddania na niego głosu w powyższej ankiecie! To facet, który szkołę zna od podszewki, a jego wrażliwość, determinacja i doświadczenie są tym, czego nam potrzeba w walce o lepszą szkołę.

To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze