niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaEkologiaUkraina. Wyhodowano nową rasę świń. Nazwano ją po Kadyrowie

Ukraina. Wyhodowano nową rasę świń. Nazwano ją po Kadyrowie

Ramzan Kadyrow, świnia kadyrowska (fot. Wikimedia/Pixels)

– Długo nie myśleliśmy o nazwie rasy. Pierwszy knur tej odmiany, którego wyhodowaliśmy, a teraz jest głównym knurem rozpłodowym, ma rudą brodę i kły, więc nazywano go Ramzanem, a pozostałe świnie z tej rasy zostały nazwane kadyrowskie – mówi hodowca, cytowany przez „Połtawską chwilę”. Gazeta donosi, że specjaliści nad stworzeniem nowej rasy pracowali od kilku lat, a obecny rezultat to efekt krzyżówki świni domowej, dzika i wietnamskiej świni z obwisłym brzuchem.

Ramzan – knur rozpłodowy świń kadyrowskich

Hodowca mówi, że pomimo dużych rozmiarów, knur hodowlany jest bardzo płochliwy, jak większość jego współplemieńców. Dlatego jest chroniony przed obcymi i głośnymi dźwiękami. „Codziennie taka świnia przybiera na wadze średnio około 900 gramów i w bardzo krótkim czasie osiąga wagę 100 kilogramów. Świnie boją się jednak najmniejszego hałasu, co zmusza nas do zmiany standardowych warunków przetrzymywania” – donosi portal petrimazepa.com, powołując się na gazetę z Połtawy.

W Ukrainie o kadyrowskich świniach napisał też Portal Przemysłowy, a w Polsce Świat Rolnika (screen uprom.info)

Zdaniem hodowcy, gdy prosięta zostały zakupione do hodowli przez rolników z innych regionów, ujawniła się bardzo szczególna cecha. Świnie te są znacznie bardziej przyzwyczajone do życia w terenach górskich niż ich inni krewni. Pogłowie przekroczyło już kilkaset prosiąt i około 200 dorosłych osobników – pisze redaktor naczelny „Połtawskiej chwili”, Witalij Ułybin.

„Po osiągnięciu wymaganej wagi świeżyzna Kadyrowa trafia na stoły Ukraińców. Więc do tej Wielkanocy może znaleźć się na twoim stole” – czytamy. Autor artykułu sugeruje, że nazwa rasy mogła zostać wybrana również po to, by pracownikom ubojni nie zadrżała ręka, gdy będą posyłać świnie na tamten świat.

Ukraińcy drwią z czeczeńskiego mordercy

Nowa rasa świń została nazwana Kadyrow, od nazwiska czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, który wsparł militarnie Władimira Putina w ataku na Ukrainę. Zarzuca mu się inspirowanie do licznych morderstw, udział w strzelaninach i burdach. Za główne źródło dochodów Kadyrowa uważa się porwania ludzi dla okupu.

Tak zwani „Kadyrowcy” słyną z bezwzględności i przez mordy i gwałty na cywilach, często porównuje się ich do zwierząt. W ciągu kilku ostatnich tygodni z ukraińscy dziennikarze donosili o tego typu zbrodniach popełnianych w okupowanych przez najeźdźców trenach. Z drugiej strony, sam Kadyrow, udając, że jest na froncie, nagrywał filmiki będąc na terytorium Rosji. A jego owiane złą sławą oddziały, miały chwalić się zdobyciem opustoszałych wiosek.

Polecane:

Oczywiście nie ma dowodów na to, by Ukraińcy wyhodowali nową rasę świń. Ramzan Kadyrow jest muzułmaninem, a świnie są uznawane w islamie za zwierzęta nieczyste. W ten sposób Ukraińcy chcieli zakpić z czeczeńskiego mordercy. Świnia kadyrowska zajmuje zatem miejsce na wybiegu tuż obok innego fikcyjnego (?) zwierzęcia, jakim jest małpa Putin.

Czytaj też:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze