poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaMemyOrdo Iuris zachęca do donosów na żarty z Jana Pawła II. Cenzopapiści...

Ordo Iuris zachęca do donosów na żarty z Jana Pawła II. Cenzopapiści zareagowali

Ledwie przez Sejm przemknęła w niesławie ustawa „lex konfident”, a już pojawiają się kolejne możliwości dla osób, którzy lubią się poskarżyć. Instytut Ordo Iuris w walce ze słabnącą po aferze obyczajowej popularnością, uruchomił właśnie projekt „Murem za Wielkimi Polakami”. Niestety, bat na żartownisi szargających świętości sam stał się obiektem kpin.

Ktoś za bardzo podkręcił nasycenie kolorów w portrecie Jana Pawła II? Opatruje pomnik Wojtyły maksymą: „tanio skóry nie sprzedam”? Złośliwie i obrazoburczo wkleja gify, memy i filmiki, które ośmieszają naszego świętego rodaka? Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi: „jeszcze jak”, to wiedz, że w końcu możesz zareagować na te zniewagi.

Ordo Iuris i ośmieszanie Wielkich Polaków

Instytut Ordo Iuris uruchomił właśnie stronę internetową, poprzez którą można zgłaszać przypadki zniesławienia Jana Pawła II, a także kardynała Stefana Wyszyńskiego. „Stańmy murem za św. Janem Pawłem II oraz Kard. Stefanem Wyszyńskim!” – czytamy w odezwie autorstwa tych członków prawniczego think-tanku, których romanse nie wyszły na jaw.

„Ostatnie lata obfitują w obrzydliwe ataki na dwóch duchowych ojców polskiej niepodległości i wolności. Św. Jan Paweł II oraz Kard. Stefan Wyszyński poświęcili życie dla Ojczyzny oraz wspólnoty chrześcijańskiej, jaką jest Kościół Powszechny. Za Ich zasługi na rzecz polskiej wolności, demokracji oraz niepodległości jesteśmy im winni szacunek i wdzięczność” – przekonują ordojuryści.

Czy ten film szkaluje pamięć papieża? Ja już sam nie wiem, zgłaszam, niech rozstrzygnie zespół interwencji procesowej

Ich zdaniem coraz częściej dochodzi do pomówień i niszczenia miejsc pamięci katolickich hierarchów. W związku z tym, „duchowi przywódcy narodu polskiego potrzebują dziś obrońców”, a na pierwszej linii stanie właśnie „specjalny zespół interwencji procesowej”, który zajmować się będzie sprawami zniesławiania oraz szerzenia nienawiści wobec Papieża-Polaka oraz Prymasa Tysiąclecia.

Zadenuncjuj kpiarzy i żartownisi. Cenzopapiści w akcji

Obrońcy pamięci Wojtyły i Wyszyńskiego proszą Polaków o pomoc w „uchwyceniu każdego przypadku naruszenia dobrego imienia wielkich Polaków”. Na specjalnie uruchomionej stronie muremzawielkimipolakami.pl, będącej orężem przeciw kpiarzom i cyberbluźniercom, można zgłaszać przypadki zniesławienia papieża przełomu wieków i prymasa tysiąclecia.

Pod powyższym adresem znajdziemy okienko zatytułowane „zgłoś zniesławienie”. Po kliknięciu internauci są proszeni o dane osobowe, adres mailowy i wybór rodzaju zgłaszanego naruszenia. Dalej trzeba wpisać gdzie, kiedy i w jaki sposób znieważono Polaków i dołączyć dowody w postaci zdjęcia, filmu, linku lub zrzutu ekranu.

Polecamy:

Nie zaglądajcie na profil tego użytkownika, błagam

No i się zaczęło. Internauci zgłosili:

  • sklep Castorama za sprzedawanie produktu „Papa wierzchnia”
  • właściciela gospody „Pod Kielichem” za zdjęcie ze ściany portretu papieża, co miał uzasadnił tym, że „muchy obsrały Jana Pawła II”
  • wędkarza, który łowiąc ryby nad Odrą trzymał robaki w plastikowym pojemniku z podobizną papieża
  • ptaki srające na pomniki i skwery Wielkich Polaków
  • przedszkolaków i uczniów podstawówki, którzy wykonali rysunki ośmieszające Wielkich Polaków
  • zespół Papa Dance
  • Stanisława Dziwisza za udawanie, że antenka przy piusce Jana Pawła II służy do regulacji głośności

O dalszych przykładach bulwersujących naruszeń będziemy informować was na bieżąco.

Czytaj też:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze