poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaKuchniaCo zamawiali Polacy? Rewolucja dzieje się teraz

Co zamawiali Polacy? Rewolucja dzieje się teraz

Pyszne.pl po raz trzeci przygotował Raport Food Trendów, dzięki któremu widać jak na dłoni, co zamawiają Polacy. Rok 2021 oznaczał - ze względu na lockdown wywołany pandemią - złote żniwa dla rynku dostaw. O rewolucji można też mówić, jeśli chodzi o rodzaj najczęściej dostarczanych dań.

Co zamawiali Polacy? Rewolucja dzieje się teraz (fot. Wikimedia)

Kuchnia wegańska, czyli potrawy wyłącznie pochodzenia roślinnego to najszybciej rosnący trend w dostawach Pyszne.pl. W porównaniu z poprzednim raportem chętnych na dania niepochodzące od zwierząt było niemal o połowę więcej niż przed rokiem. Z przeprowadzonego wtedy badania wynikało też, że już milion Polaków to weganie i wegetarianie, a kolejne dwa miliony osób planują przejść na taką dietę.

Raport Food Trendów. Mięso powoli odchodzi do lamusa

To kolejny rok z rzędu, kiedy Polacy zamawiają więcej dań bezmięsnych. Z Raportów Food Trendów wynika, że ich liczba rośnie lawinowo – w 2020 r. przybyło ich aż o 55 proc. Najpopularniejsze dania w tej kategorii to bezmięsne odpowiedniki pizzy, burgerów, nuggetsów i sajgonek.

W 2021 roku na popularności zyskały głównie kuchnie grecka, amerykańska i tajska (wszystkie o 18 proc.) oraz polska i arabska (o 15 proc.). Najpopularniejszym daniem w dostawie wciąż pozostaje pizza. Na drugim miejscu znalazł się burger, a na trzecim kebab.

Rewolucje rewolucjami, ale picka niezagrożona na tronie (fot. Facebook/pyszne.pl)

Pyszne.pl. Złote żniwa dla serwisu

Pyszne.pl dowozi jedzenie z ponad 800 miejscowości w całej Polsce i ma ponad 13 tys. restauracji partnerskich. To wzrost aż o 44 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Liczba wszystkich zamówień wzrosła z kolei aż o ponad połowę. Wrażenie może robić też liczba aktywnych użytkowników serwisu. W 2021 roku przekroczyła ona trzy miliony.

Czytaj też:

Zamawianie jedzenia online jest coraz popularniejsze nie tylko wśród młodych użytkowników, ale i tych powyżej 35 roku życia. 6 na 10 zamówień składanych jest właśnie przez aplikację – to stosunkowo niewiele w porównaniu do krajów takich jak Holandia czy Włochy, gdzie odsetek ten sięga 91%.

Polecamy:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze