wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaKuchniaDlaczego nie jemy łabędzi?

Dlaczego nie jemy łabędzi?

W stanie Nowy Jork w USA doszło do niecodziennej sytuacji. Mieszkańcy Manlius usłyszeli o osobliwej kradzieży... łabędzia i jego młodych. To był pomysł nastolatków, którzy postanowili zjeść... łabędzicę, a dlaczego tego nie powinno się robić?

Śledczy ustalili, że młode zostały przekazane do sklepu, bo tam pracował jeden z tych złoczyńców, a łabędzicę dostała ciotka jednego z chłopców, którą ja ugotowała, a później doszło do konsumpcji.

Łabędź na polskim stole

Wiele wieków temu podczas polskiego karnawału łabędzie były wykwintnym przysmakiem goszczącym na rodzimych stołach:

„Podczas karnawałowych zabaw na stole nie mogło zabraknąć drobiu. Nie tylko kurczaków, gęsi i kaczek, ale także cyranek, kwiczołów, bażantów, kuropatw, cietrzewi, a nawet… łabędzi. Te piękne białe ptaki były kiedyś wykorzystywane w kuchni. Pieczony łabędź, specjalnie ozdobiony piórami, był jednym z najbardziej wykwintnych dań.” – czytamy na stronie kuchnia.wp.pl.

Toksyczny łabędź

Jednak w obecnych czasach lepiej nie szaleć tak z kulinarnymi eksperymentami jak grupa niepokornych nastolatków z USA. Okazuje się bowiem, że mięso łabędzia może być mocno toksyczne. Znane są przypadki śmiertelnych zatruć.

Brytyjska prasa o Polakach z apetytem na łabędzie

W 2008 roku „Daily Mail” pisało o Polakach, którzy mieli ochotę na łabędzie, oto cytat z www.polishexpress.co.uk:

„Gdy David Gibson natknął się na szokującą scenę, ledwie mógł uwierzyć swoim oczom. W plugawym, prowizorycznym obozowisku przy kanale na północy Londynu mężczyzna gotował sobie obiad – otoczony zwłokami zarżniętych łabędzi. Gibson nie musiał zaglądać do gara owego mężczyzny, żeby wiedzieć co zawierał. Kępy piór i oskubane kadłuby wokół mówiły za siebie” – tymi słowami „Daily Mail” rozpoczyna swój ostatni artykuł o tym, jak imigranci z Europy Wschodniej pożerają brytyjskie łabędzie. Nim David Gibson (wędkarz i miłośnik łabędzi) zdążył powiadomić policję o popełnionym przestępstwie, winowajca spakował się i „zbiegł z miejsca zdarzenia” (okolice Tottenham Hale). Gazeta oczywiście zauważa, że winowajcą jest najprawdopodobniej przybysz z Europy Wschodniej” – opisywała to Magda Qandil.

Jak widać, niektórzy mają osobliwy gust kulinarny.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

2 KOMENTARZE

  1. Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Illuminati jako wielki członek Illuminati, którzy chcą mnie jako wielkiego członka. Nazywa się lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stadium śmierci. Zwolniony po około 5 latach i sześciu miesiącach. Po tym, jak został zdradzony przez tak wielu członków Illuminati. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo na ziemi. Ale pewnego dnia przeglądając internet natknąłem się na post Wielkiego Członka Illuminati Lorda Felixa Morgana i powiedział, że jeśli jesteś jednym z wielkich członków Illuminati, możesz być sławny, bogaty i odnosić sukcesy w życiu. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mi rejestrację, zapłaciłem za dużego członka, aby zaczął mnie i zostałem zainicjowany w Światowym Zakonie Iluminatów. Następnie dali mi wszystkie wytyczne i dali mi znać, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni sumą 1 000 000 $ w gotówce. Z pomocą lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli twoja rada jest taka, że próbowałeś już oszustwa lub jesteś nim, to do mnie należy pomoc w przyłączeniu się, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp +2348055459757 lub e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze