czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaKulturaFilm2 mln podpisów przeciw Amber Heard. Chcą usunąć ją z obsady

2 mln podpisów przeciw Amber Heard. Chcą usunąć ją z obsady

Johnny Depp pozwał swoją byłą żonę Amber Heard o zniesławienie. Aktorka - jak się okazuje w toku procesu, którym żyją zachodnie media - w dużej mierze bezpodstawnie oskarżyła go o znęcanie się nad nią. Depp przekonuje, że Heard w ten sposób zniszczyła jego karierę. Internauci chcą sami wymierzyć kobiecie sprawiedliwość.

Amber Heard może zostać usunięta obsady filmu Warner Bros po tym, jak w toku procesu, który wytoczył jej były mąż Johnny Depp wyszło na jaw, że to ona była agresorem w ich związku (fot. Twitter/YouTube)

Po tym, jak Amber Heard opublikowała na łamach „Washington Post” artykuł o przemocy domowej, którą była ofiarą, kariera jej byłego męża legła w gruzach. Choć aktorka nie użyła ani razu jego nazwiska, nikt nie miał wątpliwości, kogo oskarża o znęcanie się. Johny Depp znalazł się pod pręgierzem prasy brukowej i opinii publicznej, które wydały na niego wyrok dając wiarę słowom Heard. Aktor im zaprzeczał, ale i tak stał się pariasem branży filmowej i stracił lukratywne oferty.

Johnny Depp scancellowany. Amber Heard nie mówiła prawdy

Po tym, gdy Depp został usunięty z obsady filmu „Fantastyczne Zwierzęta 3: Tajemnice Dumbledore’a”, (w roli Grindelwalda zastąpił go Mads Mikkelsen, a film niedawno pojawił się w kinach) jego fani zaczęli zbierać głosy pod petycją o to, by taki sam los spotkał Amber Heard. Domagają się od podmiotów odpowiedzialnych za produkcję filmu „Aquaman 2. Zaginione Królestwo”, by aktorka została usunięta z obsady w związku z fałszywymi oskarżeniami kierowanymi przeciw byłemu mężowi.

Petycja została zamieszczona na portalu Change.org w grudniu 2019 roku, tuż po tym, jak Depp po raz pierwszy pozwał Heard o zniesławienie. Ale dopiero w kwietniu tego roku, gdy proces ruszył przed sądem w Wirginii, podpisów pod wnioskiem zaczęło przybywać lawinowo. W trakcie kolejnych rozpraw stopniowo potwierdzało się to, co Depp mówił od samego początku, że owszem, święty nie był, ale to Heard była w tym związku osobą, która dopuszczała się fizycznej agresji.

Nie uderzyłam Cię, ja Cię biłam – powiedziała Heard w trakcie rozmowy telefonicznej z Deppem. Aktor przedstawił nagranie jako dowód w sądzie

„Mężczyźni są ofiarami przemocy domowej tak samo jak kobiety. Należy to uznać i podjąć działania, aby znany sprawca przemocy nie był celebrowany w przemyśle rozrywkowym” – czytamy w petycji do DC Entertainment oraz SVP for Publicity & Communications for DC Warner Bros. W środę, tuż po kolejnym dniu procesu transmitowanego na żywo przez największe stacje telewizyjne świata, liczba osób, które podpisały się pod petycją ws. Heard przebiła dwa miliony. Celem jest zebranie trzech milionów podpisów.

„Zróbcie, co należy. Usuńcie Amber Heard z filmu Aquaman 2”

Petycja opiera się na linii obrony przyjmowanej przez aktora. Depp przytaczał przypadki przemocy, jakiej miała wobec niego dopuszczać się Heard w czasie, kiedy byli parą (2012-2016). Aktor przekonuje, że był przez nią bity, a kiedy zaczął pić podczas kręcenia jednego z filmów z serii „Piraci z Karaibów”, kobieta miała wpaść w furię i rzucić w niego butelką wódki, odcinając mu czubek palca. – Krew lała się strumieniami – zeznał niedawno przed sądem.

W petycji czytamy również, że od czasu rozwodu Heard „systematycznie prowadzi krucjatę, aby zrujnować Deppa w Hollywood, powtarzając wiele relacji o fałszywych incydentach, w których faktycznie znęcała się nad Johnnym Deppem, ale kłamała i tworzyła fałszywe relacje, że to on był krzywdzicielem”. Na jednej z ostatnich rozpraw adwokat zapytał Deppa, co stracił w wyniku oskarżeń wysuniętych przeciwko niemu przez Heard. – Nie mniej niż wszystko – odpowiedział aktor.

Usunięcie odtwórczyni głównej roli kobiecej będzie dla twórców Aquamana nie lada problemem, ale głosu milionów potencjalnych fanów nie można lekceważyć

Warto przypomnieć, że w styczniu 2017 roku, po sfinalizowaniu rozwodu, Depp i Heard wydali wspólne oświadczenie, w którym stwierdzili, że ich „związek był płomienny, a czasami burzliwy, ale zawsze oparty o miłość. Żadna ze stron nie wysuwała fałszywych oskarżeń dla korzyści finansowych. Nigdy nie było żadnych intencji wyrządzenia krzywdy fizycznej lub emocjonalnej”. Para zawarła ugodę, która zobowiązywała do nieupubliczniania szczegółów ich pożycia.

Johnny Depp i Amber Heard. Burzliwy związek zachwiał ich karierami

Wyszło jednak zupełnie inaczej. Depp przedstawiał nagrania, które mają być dowodem na to, że jego żona zdradzała go z Elonem Muskiem czy aktorem Jamesem Franco. Spodziewano się, że pojawią się oni w sądzie, ale ostatecznie nie chcieli się angażować w sprawę. Depp domaga się od byłej żony 50 mln dolarów odszkodowania za zrujnowanie mu kariery. Aktor utrzymuje, że nigdy nie uderzył Heard, chociaż przyznał się do wyzywania jej od najgorszych, „czego bardzo się wstydzi”.

W ostatnich chwilach składania zeznań Depp powiedział sędziemu prowadzącemu sprawę, iż to on uważa się za ofiarę przemocy domowej. Ocenę sprawy dodatkowo komplikuje fakt, że obie strony oskarżają się o zażywanie narkotyków i alkoholu, a także dolegliwości psychiczne, które miały wpływać na ich związek. Depp przyznał się do epizodów depresyjnych i alkoholizmu, z kolei Heard, zdaniem biegłej psycholog powołanej przez Deppa, to typowy przykład osoby z zaburzeniami osobowości typu borderline.

Polecamy:

Ze względu na powyższe, trudno spodziewać się, by sąd uznał roszczenie aktora wobec jego byłej żony. Wiedzą to również fani Deppa, którzy chcą jednak, by sprawiedliwości stało się zadość, a Heard zapłaciła za fałszywe oskarżenia i przemoc wobec niego taką samą cenę, jaką on zapłacił. Stronę aktora trzymają też ofiary przemocy domowej, zarówno mężczyźni (których oskarżeń często nie bierze się poważnie) oraz kobiety faktycznie skrzywdzone przez partnerów. Wściekłe na Heard za to, że przez swoje kłamstwa niweczy ich walkę o sprawiedliwość.

Premiera filmu „Aquaman 2”, w którym aktorka wciela się w główną rolę kobiecą, planowana jest na marzec 2023 roku. Zdjęcia zakończyły się w połowie grudnia, więc w przypadku, gdyby wytwórnia Warner Bros uznała petycję ws. usunięcia Heard z obsady, kształt i termin wejścia widowiska do kin stanąłby pod znakiem zapytania.

Czytaj też:

Maciej Deja
Wyrobnik-dyletant, editor in-chief w trzyosobowym zespole TrueStory.pl. Wcześniej w redakcjach: Salon24.pl, FAKT24.PL, Wirtualna Polska, Agencja AIP, iGol.pl.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze