sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPolitykaTrueStory obchodzi pierwsze urodziny. Wszystkiego najlepszego dla nas!

TrueStory obchodzi pierwsze urodziny. Wszystkiego najlepszego dla nas!

971 artykułów, 32 autorów, kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników i liczby odsłon idące w miliony – to liczby za nasz pierwszy rok. Zaczynaliśmy od miksu lekkich treści lifestyle’owych z polityką opisywaną pół żartem, pół serio. Trochę od tego czasu spoważnieliśmy, ale to nie znaczy, że nie lubimy sobie pożartować.

TrueStory obchodzi pierwsze urodziny. Wszystkiego najlepszego dla nas!

Gdy wybuchła wojna, byliśmy przekonani, że uwagę użytkowników całkowicie skupią duże portale informacyjne z relacjami live i korespondentami na miejscu. Nam zostało wrzucanie dwa razy dziennie zebranych w pigułce informacji z frontu i skupianie się na wątkach pobocznych. Tymczasem kolejny raz potwierdziło się to, co co przyświecało nam przy tworzeniu TrueStory; nie ma sensu bić się o newsy z redakcjami-fabrykami, ale warto rzucić im wyzwanie, jeśli chodzi o dłuższe teksty.

TrueStory kończy rok. Oto najchętniej czytane teksty

Zarówno te poruszające kluczowe i aktualne zagadnienia, jak i traktujące o ciekawostkach, zyskały popularność, której skala niekiedy nas zaskakiwała. Stawialiśmy i dalej będziemy stawiać na jakościowe treści – takie, które trzymają dobry poziom, ale jednocześnie nie będą są niezrozumiałym, złożonym esejem, do ogarnięcia którego trzeba mieć pięć skończonych fakultetów i 400 punktów w finale „Jeden z dziesięciu”.

Przez ten rok najchętniej czytaliście o:

  1. Fundacji Kornice, odpowiedzialnej za billboardozę na polskich ulicach
  2. Tankowcu FSO Safer, tykającej bombie, która spoczywa u wybrzeża Jemenu
  3. Historii pierwszego zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba
  4. Tym, dlaczego polski nauczyciel musi ciągle dokładać się do edukacji
  5. Mapach świata według odwzorowania Merkatora – i czemu wprowadza ono w błąd

To tylko potwierdza, że od pogoni za klikiem i tanią sensacją ważniejsza  jest rzeczowa analiza i zaprezentowanie jej w przystępny sposób. 

Mniej klików, za to dużo cytowań przyniosły nam teksty, w których nawiązywaliśmy do idei dziennikarstwa śledczego. Poza prześwietleniem (nie)sławnej Fundacji Kornice (to jeszcze nie koniec) inne media – w tym zagraniczne – cytowały nasze ustalenia o tym, kto stoi za tworem Visegrad24, niepokojącymi telefonami do polskich polityków czy „śmiercią” handlarza bronią i respiratorami, Andrzeja Izdebskiego.

W drugim roku działalności TrueStory obiecujemy wam dostarczyć jeszcze więcej tego, co do tej pory, jak też podejmować ważne i ciekawe tematy, które w polskich mediach nie są obecne, albo nie wybrzmiały dostatecznie mocno. Poszerzamy skład redakcji, nawiązujemy nowe, ciekawe współprace (szczegóły już wkrótce) i wchodzimy na nowe kanały dystrybucji. Cały czas jesteśmy też otwarci na sugestie. TrueStory tworzymy bowiem przede wszystkim dla Was.

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze