czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaLifestyleTranspłciowa córka Muska zmienia nazwisko. Nie chce mieć z nim nic wspólnego

Transpłciowa córka Muska zmienia nazwisko. Nie chce mieć z nim nic wspólnego

Transpłciowa córka Elona Muska złożyła wniosek o legalną zmianę nazwiska i płci w dokumentach, twierdząc, że nie chce już być "związana z biologicznym ojcem w jakikolwiek sposób". 18-latka poprosiła o uznanie jej za kobietę i nadanie jej imienia Vivian Jenna Wilson. Wcześniej była znana jako Xavier Alexander Musk.

Wniosek o zmianę nazwiska i wydanie nowego akt urodzenia został złożony w sądzie w Santa Monica w hrabstwie Los Angeles. Ta deklaracja córki Muska znalazła si ę w dokumentach sądowych złożonych w kwietniu, które dopiero niedawno ujrzały światło dzienne. Nie podano jednak więcej szczegółów na temat konfliktu między córką Muska a jej ojcem. Miliarder nie udzielił na ten temat żadnego komentarza.

Elon Musk był żonaty z matką Vivian, kanadyjską pisarką Justine Wilson, od 2000 r. do rozwodu w 2008 r. Ich pierwszy syn, Nevada, urodził się w 2002 r. i zmarł na zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS) w wieku niemowlęcym.

Następnie para doczekała się bliźniaków o nadanych imionach Xavier i Griffin oraz trojaczków – Damiana, Kaia i Saxona. Sam przedsiębiorca Ma jeszcze dwójkę dzieci: X Æ A-Xii i Exa Dark Sideræl, która posługuje się pseudonimem Y, z piosenkarką Grimes, z którą pozostaje w nieformalnym związku. Mimo sławy ojca jego dzieci trzymają się na uboczu.

Ups.

W amerykańskim Dniu Ojca przedsiębiorca napisał na Twitterze, że kocha wszystkie swoje dzieci. Musk często zabiera głos w różnych kwestiach związanych z transpłciowością, a przez wiele osób został nazwany transfobem czy nawet wrogiem osób LGBT. W zeszłym roku skarżył się, że ludzie używają swoich własnych zaimków. W 2020 r. napisał na Twitterze „Zaimki są do bani” („Pronouns suck”). Następnie jednak dodał: „Absolutnie popieram osoby trans, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar”.

Czytaj także:

Jak wynika z dostępnych źródeł, dokument dotyczący zmiany imienia i płci jego córki został złożony miesiąc przed tym, jak publicznie zadeklarował swoje poparcie dla Partii Republikańskiej, mimo tego, że wcześniej głosował na Demokratów. Powiedział również, że jest fanem Rona DeSantisa, republikańskiego gubernatora Florydy, który wprowadził ustawę zwaną w mediach „Don’t Say Gay”. Ten kontrowersyjny akt prawny zabrania szkołom nauczania uczniów o orientacji seksualnej i kwestiach związanych z płcią, a nauczyciele narażają się na pozwy sądowe w przypadku nieprzestrzegania tego zakazu.

Polecamy:

Musk zasłynął ze stwierdzenia, że bez pracy co najmniej 80 godzin w tygodniu niemożliwe jest odniesienie sukcesu, a nikt nigdy nie zmienił świata, pracując 40 godzin tygodniowo. Cóż, może gdyby poświęcił trochę więcej czasu dzieciom, to te nie postanowiłyby się od niego odciąć.

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze