piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaEkologiaSzwajcar głodował dla klimatu przez 39 dni. Osiągnął swój cel

Szwajcar głodował dla klimatu przez 39 dni. Osiągnął swój cel

Guillermo Fernandez przez ostatnie 39 dni siedział na Placu Federalnym w centrum Berna z transparentem z napisem "Strajk głodowy dla klimatu naszych dzieci". 47-letni ojciec trójki dzieci schudł 20 kg, ale osiągnął swój cel - szwajcarski rząd zajmie się zmianami klimatycznymi.

Guillermo Fernandez dopiął swego. Zgromadzenie Federalne Szwajcarii na specjalnym posiedzeniu zajmie się zmianami klimatu (fot. Twitter)

1 listopada, w dniu rozpoczęcia szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, Guillermo Fernandez usiadł przed siedzibą Zgromadzenia Federalnego w Bernie. Były specjalista IT przekonywał, że ma dość braku odważnych działań ze strony przywódców w obliczu kryzysu klimatycznego. 47-letni ojciec trójki dzieci rozpoczął strajk głodowy właśnie w nadziei na lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń.

PapaOnHungerstrike. Guillermo Fernandez dopiął swego

Fernandez domagał się od szwajcarskiego rząd, by zmierzył się z faktami dotyczącymi nieuchronnych zmian klimatu. Aktywiści alarmują, że topnienie lodowców, podnoszenie się poziomu mórz i rozmarzanie wiecznej zmarzliny tylko przyspieszą zmiany, które w dużej mierze są spowodowane poziomem emisji gazów cieplarnianych przez ludzką aktywność.

W czwartek „strajkujący tata” ogłosił zwycięstwo. Po tym, jak odwiedziła szwajcarska minister środowiska Simonetta Sommaruga, jego postulaty trafiły na najwyższy szczebel. Politycy na 2 maja wyznaczyli termin posiedzenia, które poświęcone będzie kryzysowi klimatycznemu.

„Zwycięstwo! Guillermo Fernandez kończy swój strajk głodowy po 39 dniach. Eksperci ds. klimatu i ekolodzy będą edukować szwajcarski parlament” – napisano w oświadczeniu na stronie internetowej #PapaOnHungerstrike.

Kryzys klimatyczny. Szwajcaria ociepla się szybciej

Przyjaciel Fernandeza powiedział Reutersowi, że mężczyzna w trakcie głodówki schudł ponad 20 kg, ale wciąż jest w dobrym zdrowiu. Sam „strajkujący tata” po ogłoszeniu zwycięstwa nie udzielał komentarzy.

Czytaj też:

Climate Action Tracker, narzędzie opracowane przez grupę naukowo-badawczą zajmującą się oceną postawy państw wobec kryzysu klimatycznego, określiło działania Szwajcarii w tej kwestii jako „niewystarczające”. Według badań naukowców, temperatury w Szwajcarii rosną w tempie dwukrotnie wyższym niż na w pozostałych częściach świata.

Polecamy:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze