wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaPolitykaStan po Burzy już bez Burzy. Renata Grochal zastąpi Agnieszkę Burzyńską

Stan po Burzy już bez Burzy. Renata Grochal zastąpi Agnieszkę Burzyńską

Agnieszka Burzyńska z „Faktu” nie będzie już występować w programie „Stan po Burzy”, który prowadziła razem z Andrzejem Stankiewiczem z „Onetu”. Ma ją zastąpić inna dziennikarka RASP - Renata Grochal z „Newsweeka”.

Agnieszka Burzyńska nie będzie już współprowadzącą programu „Stan po burzy”. Dziennikarka „Faktu” została zawieszona przez przełożonych za „potencjalny konflikt interesów” (fot. Onet)

„Stan po burzy” to program emitowany od kwietnia 2019 roku. W 2020 roku otrzymał nagrodę Best Stream Awards w kategorii „Najlepsze podcasty, wiadomości, wydarzenia, polityka”. Od października 2021 roku jest dostępny także w serwisie YouTube i pozostaje jednym z najchętniej oglądanych i słuchanych programów politycznych w Polsce. „Czołowi publicyści Onetu i Faktu nieszablonowo, z dystansem, ale zawsze merytorycznie i na bieżąco dyskutują o najważniejszych wydarzeniach tygodnia” – czytamy w opisie.

Paweł Kukiz atakuje dziennikarkę. Chodziło Agnieszkę Burzyńską

Wspomniana merytoryczność została ostatnio zakwestionowana w dość brutalny sposób przez Pawła Kukiza. Polityk będąc gościem audycji Roberta Mazurka w RMF FM zaczął narzekać na dziennikarzy, którzy sugerują, że sprzedał się Kaczyńskiemu. – Mówię szczególnie o tej pijaczce jednej, która ma partnera polityka, stwierdzili, że Kukiz się sprzedał. (…) To nie są żadne aluzje. Praktykująca alkoholiczka twierdzi publicznie, że Kukiz się sprzedał – powiedział polityk i „koalicjant programowy” PiS.

Robert Mazurek zwracał mu uwagę, by nie robił aluzji i nie oczerniał ludzi, których nazwisk nie chce wymienić, na co jego gość odpowiedział: przecież pan doskonale wie, o kim ja mówię. Kukiz zarzucał, że dziennikarka, będąc nietrzeźwa, kreuje jego wizerunek jako polityka skorumpowanego. – Mija rok od takiej informacji i autorzy tych pomówień nie są w stanie przeprosić, ani nawet sprostować tych kłamstw – powiedział polityk.

Kukiz w sierpniu poinformował o wysyłaniu do redakcji Onetu oraz red. Agnieszki Burzyńskiej i red. Andrzeja Stankiewicza pismo przedprocesowe, w którym domaga się sprostowania i przeprosin za „kłamliwe twierdzenia zawarte w jednym z artykułów ich autorstwa”. „Przymykam oczy na wiele obelg, jakimi mnie obrzucono (…) Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć i która jest rakiem trawiącym polską politykę od 1989 roku po dziś dzień” – napisał Kukiz.

Stan po Burzy już bez Burzy. Renata Grochal zastąpi Agnieszkę Burzyńską

Dla osób zaangażowanych w politykę lub pracujących w mediach, nie było tajemnicą, kogo Kukiz miał na myśli. I choć jego wypowiedź – a szczególnie pomawianie o alkoholizm – wywołały powszechny niesmak, to wielu dziennikarzy – wciąż bez podawania nazwisk – zaczęło przyznawać, że Kukiz może mieć nieco racji. Czy jest możliwe, by nie doszło do konfliktu interesów, gdy ktoś, kto pisze i mówi o polityce pozostaje w długoletnim związku z politykiem?

Po wyrażonej w tak bezpośredni sposób sugestii Kukiza internauci zaczęli podawać swoje typy i szybko połączyli nitki. Ludzie ze świata mediów i polityki woleli nie mówić, o kogo chodzi, w obawie przed procesem, który dziennikarka – wspierana przez koncern, który ma świetnych prawników – mogłaby im wytoczyć. Poza tym w branży obowiązuje zasada poszanowania prywatności, nawet jeśli ktoś przekracza granice, których przekraczać nie powinien.

Polecamy:

Tyle że taki dziennikarz jest też potężnym problemem dla pracodawcy. Kiedy ktoś przełamie zmowę milczenia i problematyczna sprawa staje się tajemnicą poliszynela, trzeba szybko łatać szkody wizerunkowe. Po aferze mobbingowej związanej z Tomaszem Lisem, RASP, wydawca „Newsweeka”, musi być podwójnie wyczulony na kwestie standardów. Dlatego też naczelni Onetu i Faktu podjęli decyzję o usunięciu Burzyńskiej z programu „Stan po Burzy”. Ma ją zastąpić inna dziennikarka koncernu, Renata Grochal.

Czytaj też:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze