wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaPolitykaOdeszli w 2022, ale za nimi nie płaczemy. Top 10 na Święto...

Odeszli w 2022, ale za nimi nie płaczemy. Top 10 na Święto Zmarłych

Znacie te wszystkie pompatyczne rankingi pt. "Oni odeszli w ostatnim roku", pełne patosu, wzruszeń i refleksji nad losem świata? Nie tym razem. Dziś będzie o tych, po których faktycznej (albo też metaforycznej) śmierci nie tylko nie ronimy łez, ale wręcz szukamy bezpiecznego miejsca do otworzenia szampana.

Co ciekawe, w konkursie na największe uszy ci dwaj także mogliby się znaleźć w czołówce

Każdy rosyjski żołnierz na Ukrainie

Chcielibyśmy tu umieścić samego Hitlera XXI wieku, ale musimy wstrzymać konie i poczekać, za to wpiszemy tu zbiorową figurę obrzydliwego, stepowego barbarzyńcy, jakim jest ruski sołdat plądrujący Ukrainę. Ten artykuł w dalszej części jest już satyryczny, ale pozwolimy sobie zacząć poważną nutą, bo za każdym razem od setek lat, gdy rosyjska zaraza przelewa się przez jakiekolwiek terytorium, pozostawia po sobie zgliszcza.

Rosyjscy bandyci w mundurach są nadal tak samo skorzy do gwałtów i rabunków, jak byli podczas „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”, czasy zmieniły się jednak o tyle, że dziś bez problemu można dokumentować te wszystkie zbrodnie. Miejmy nadzieję, że kremlowscy mocodawcy, którzy wysłali tych skurwysynów nad Dniepr, zawisną, a „Matuszka Rosja” przestanie istnieć jako byt geopolityczny tak samo, jak ZSRR 30 lat temu.

Emil Czeczko

Najsłynniejszy zdrajca w historii Polski po 1989 r., były żołnierz zaginął na Podlasiu, a następnie odnalazł się po białoruskiej stronie granicy i zaczął wygłaszać dyrdymały o tym, że polscy żołnierze pod przymusem dowódców mordują uchodźców w lasach. Problem w tym, że sam był fanem Trumpa i Janusza Korwin-Mikkego. Przełożeni skarżyli się na niego, a Mariusz Błaszczak powiedział, że nigdy nie powinien znaleźć się nad granicą.

Czeczko w marcu został znaleziony wyhuśtany w mieszkaniu w Mińsku. Prawdopodobnie po prostu znudził się białoruskim służbom, chociaż jeszcze miesiące później ustawiały one przy granicy billboardy z jego wizerunkiem. Co ciekawe, Jarosław Kaczyński sugerował nie tak dawno temu, że to polskie służby odwaliły Czeczkę, ale nie dowiemy się pewnie, jaka była prawda. W każdym razie niech mu ziemia ciężką będzie.

Andrzej Izdebski

Czyli słynny handlarz bronią od respiratorów. To znaczy, według nas ma się dobrze, pewnie pije właśnie czwartego drinka na tropikalnej wyspie i śmieje się w kułak, jak to wycyckał polski rząd i służby. Miał on rzekomo umrzeć w Tiranie i zostać skremowany, problem w tym, że w Albanii nie ma tradycji przeprowadzania kremacji, a akt zgonu został wystawiony z sufitu.

Policja, która odpowiadała za poszukiwania mężczyzny (wystawiono za nim list gończy), uznaje jego śmierć za fakt i zwróciła się do sądu, który wydał postanowienie o zatrzymaniu Izdebskiego, by zostało ono cofnięte. Facet okradł Polskę na 35 milionów złotych i nie poniósł żadnych konsekwencji, co nieźle pokazuje, w jakim stanie znajduje się polskie państwo.

Jerzy Urban

Stary, czerwony satyr prawdopodobnie byłby pierwszą osobą, która sama naplułaby sobie na grób. Wprawdzie dostarczył on publiczności wiele śmiechu, ale poprzedzały to lata, kiedy był figurą kojarzącą się wyłącznie z czystą grozą, z absolutnie najgorszą twarzą schyłkowych rządów partii komunistycznej w Polsce. Kiedyś jeden z moich kolegów powiedział, że możliwym dowodem na istnienie Boga jest to, że obdarzył długim życiem Kiszczaka i Jaruzelskiego – by ci musieli oglądać, jak przez lata wolnej Polski są notorycznie lżeni za swoje wątpliwe zasługi dla kraju.

Casus Urbana to jednak antyteza dla tej koncepcji – w wolnej Polsce radził sobie równie dobrze, jak za komuny. Jego uszy osłoniłyby go nawet przed wybuchem jądrowym, który przetrwałby razem z karaluchami i szczurami. Z czasem jednak nawet on nie mógł wygrać.

Nie tym razem!

Królowa Elżbieta II

Geriatryczna celebrytka znajdująca się w top 5 osób najbardziej pozbawionych wpływu na cokolwiek, a wszystko na swoje własne życzenie. Skończyły się śmieszne, kolorowe stroje i anegdotki o pieskach corgi, co niestety nie oznacza, że Wielka Brytania zamierza się rozliczyć z tymi pijawami, jakimi pozostaje wesoła rodzinka Windsorów. Czy chodzi o zbrodnie czasu kolonialnego, czy też o pedofilię w swoich szeregach, albo i o ograniczone umysłowo księżniczki zamknięte na cztery spusty – wszystkie ciemne sprawki udało się skutecznie zamieść starej matronie pod dywan. Finalnie ona sama została zmieciona.

Kariera polityczna Liz Truss

Publicyści nie zdążyli nawet porządnie zresearchować tego, kto to właściwie jest, a już jej nie ma. Zrezygnowała z urzędu dzień po tym, jak stwierdziła, że jest „fighterką”, a nie „quiterką”. Jednak gdy Partia Konserwatywna zjechała w sondażach na poziom 10%, postanowiła uciekać, stając się tym samym najkrócej rządzącą premier kraju ze sformowanym rządem. Jedyna jej zasługa? Za jej kadencji populacja monarchów porządnie się zmniejszyła.

Twitter z nowym właścicielem

Niektórzy płaczą, że za nowych, oświeconych rządów Elona Muska Twitter stanie się wylęgarnią patoprawicowych trolli. Zachowują się przy tym tak, jakby nie było tak wcześniej. Twitter szczególnie sprzyja tworzeniu się niekontrolowanych baniek informacyjnych, tworzących alternatywne rzeczywistości. Jego model działania promuje treści silnie polaryzujące, stąd trudno się dziwić, że największe zasięgi robią osoby twittujące co najmniej kilkanaście bzdur dziennie – jak w Polsce Tomasz Lis albo Łukasz Warzecha.

Do tego ograniczona forma wypowiedzi utrudnia prowadzenie merytorycznych dyskusji dla tych, którzy chcieliby czegoś więcej, niż okładania oponenta pałką po głowie. Zbanowanie Donalda Trumpa (już po zakończeniu jego kadencji) było jedną jaskółką, która wcale nie sprawiała, że Twittera można ocenić pozytywnie. Krzyż na drogę, może ktoś wymyśli lepsze social media.

Władza Korwina nad partią KORWiN

Janusz Korwin-Mikke, znany cyborg z przyszłości, został w lutym tego roku przerzucony na front szerzenia rosyjskiej propagandy, a jego ostatnia partia postanowiła w końcu się od niego odciąć. Schedę po ojcu polskiej paranoicznej prawicy wygrał Sławomir Mentzen, ale nastąpiło to po tym, jak kilka osób uciekło z jego partii po serii naprawdę kuriozalnych, proputinowskich wypowiedzi. Tym samym Korwin chyba po raz pierwszy raz w wolnej Polsce nie włada żadną kanapową partią. Przyjmujemy zakłady, czy wytrzyma w tej sytuacji, czy też jednak za chwilę krew go zaleje i założy kolejne ugrupowanie, by szerzyć zalety lekkiej pedofilii oraz opowiadać spiskowe teorie na dosłownie każdy temat.

Rozum Kanyego Westa

Facet zaczął rok od wydania koszmarnej „Dondy 2”, a kończy go na rasistowskich (przeciwko czarnym, nie białym!) i antysemickich wysrywach. Nie od dziś wiadomo, że raper zmaga się z problemami psychicznymi, na czele z chorobą afektywną dwubiegunową, ale szum, który obecnie wokół niego się dzieje, to desperacka próba skupienia na sobie uwagi dokonywana przez człowieka, którym coraz mniej ktokolwiek jest zainteresowany.

Tymczasem jego „kontrowersyjne”, jak pewnie je uważa, pomysły wypaliły mu w twarz – firmy, takie jak dom mody Balenciaga, agencja CAA czy przede wszystkim Adidas oświadczyły, że nie chcą mieć z nim więcej nic wspólnego, a to dopiero początek. Za to z pewnością spermiarze z 4chana, spędzający 35. rok życia na garnuszku rodziców, pokochają go teraz jak nigdy. Było warto! 

W usuniętych twittach Kanye wygrażał śmiercią Żydom. Dlaczego? Nikt nie wie.

„Wiedźmin” na Netfliksie

Last, but not least. Najpierw koszmarny drugi sezon, w którym twórcy pokazali, że nawet nie robią adaptacji książek Sapkowskiego, tylko jakąś luźną wariację na ich temat. Potem informacja o tym, jakoby scenarzyści mieli wyśmiewać się z materiałów źródłowych i twierdzić, że oni sami stworzą lepsze historie. Na koniec jak grom z nieba informacja o tym, że Henry Cavill, gwiazda produkcji, rezygnuje z niej po nadchodzącym 3. sezonie. Przyczyny nie podano, ale fani podejrzewają, że chodzi właśnie o wypięcie się na książkową sagę, którą aktor wysoko sobie ceni. Jeśli w nowy sezonie nie zdarzy się cud (w co wątpimy), to showrunnerka Lauren Schmidt powinna dostać dożywotni zakaz pracy na planie filmowym.

Czytaj także:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze