środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaKulturaManga z Duchem Kijowa już dostępna!

Manga z Duchem Kijowa już dostępna!

Zapowiadana w pierwszych dniach konfliktu manga przedstawiająca historię Ducha Kijowa została opublikowana. Co prawda, na razie komiks dostępny jest tylko w Japonii, ale wierzymy, że popularność tematu sprawi, iż w krótce znajdzie się on także w Europie.

Manga kosztuje 500 jenów, czyli jakieś 17 złotych

Manga o Duchu Kijowa to tzw. dōjinshi, czyli produkt amatorski i wydany nakładem autora. Nie mniej zainteresowanie tematem jest na tyle duże, że spodziewamy się także europejskiego wydania komiksu. Ten na razie dostępny jest tylko w Japonii i kosztuje 500 jenów (około 17 złotych).

Internauci zwracają uwagę na fakt, że podobnych okolicznościach pojawił się pierwszy zeszyt o przygodach Kapitana Ameryki. Komiks został opublikowany w 1941 roku i przedstawiał losy amerykańskiego ochotnika, który nie mógł zostać zakwalifikowany do służby wojskowej ze względu na problemy zdrowotne, ale załapał się na specjalny i tajny program, który zrobił z niego super żołnierza.

W przeciwieństwie do Kapitana Ameryki, Duch Kijowa nie posiada żadnych nadprzyrodzonych mocy. Jest tylko i aż wybitnym pilotem MiGa-29, który potrafi za każdym razem przechytrzyć Rosjan w powietrzu.

To z kolei zbliża Ducha Kijowa do wydawanej na przełomie lat 70. i 80. serii „Area 88” opowiadającej o nieistniejącym bliskowschodnim królestwie Arslan, bronionym przez najemników. Jednym z nich jest Shin Kazama, pilot myśliwca, który utknął w odległym kraju i próbuje wypełnić trzyletnią służbę dla cudzej armii.

Kim jest Duch Kijowa?

Plotki o Duchu Kijowa sięgają pierwszego dnia wojny. Już wówczas użytkownicy Twittera spekulowali, że to jeden, tajemniczy pilot miał odpowiadać za zestrzelenie nawet czterech rosyjskich maszyn. I choć te doniesienia pozostawały niezweryfikowane, to każdego dnia liczba samolotów uszkodzonych przez „Ducha” rosła. Legenda o pilocie okrążyła cały glob. Momentalnie pojawiły się gadżety przedstawiające „Ducha”.

Kilka dni temu „The Times” urealnił legendarną historię podając informację, że Duch Kijowa zginął w walce. Ukraińska armia potwierdziła, że chodziło o 29-letniego majora Stepana Tarabalkę, który – uwaga, uwaga – miał strącić około 40 rosyjskich samolotów. I choć daleko mu do Ericha Hartmana, który podczas II wojny światowej miał zestrzelić nawet 352 samoloty, to informacja, że Tarabalka miał zestrzelić 40 maszyn w nieco ponad dwa tygodnie (pilot zginął 13 marca) musi robić wrażenie. Żołnierz pośmiertnie został odznaczony Orderem Złotej Gwiazdy i uhonorowany tytułem Bohatera Ukrainy.

Film przedstawiający jego losy jest pewnie kwestią czasu.

Duch Kijowa może się dobrze sprzedać także w Japonii. Wszak kraj Kwitnącej Wiśni wciąż ma z Rosją rachunki do wyrównania.

Zobacz też:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze