wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPolitykaHołownia zaprasza liderów opozycji na rozmowy programowe

Hołownia zaprasza liderów opozycji na rozmowy programowe

- Dla nas kampania zaczyna się dzisiaj - powiedział Szymon Hołownia, który zaprezentował dziś „Strategię zwycięstwa”. Podczas transmisji na Facebooku lider ruchu Polska 2050 zaprosił liderów opozycji na rozmowy programowe i zaprezentował plan działania na najbliższy rok.

Szymon Hołownia zaprezentował „Strategię zwycięstwa” – plan działania ruchu Polska 2050 na najbliższe miesiące (fot. Facebook/Szymon Hołownia)

– PiS się kończy, wszyscy to czujemy. (…) Zostawi za sobą pełne cmentarze. 200 tys ofiar pandemii. Ci ludzie mogliby żyć, gdyby PiS dbał o ochronę zdrowia tak, jak dba o swoje spółeczki – powiedział Szymon Hołownia w trakcie prezentacji najważniejszych planów ruchu Polska 2050.

„PiS się kończy. Wiemy, co zrobić” – zapowiada Hołownia

Pisarz i były prezenter stwierdził, że choć PiS nie potrafi i nie może rządzić, to w sondażach nie widać, by „gnicie tej władzy” przekładało się na skokowy wzrost poparcia opozycji. Dlaczego? Zdaniem Hołowni jest tak, ponieważ ludzie nie chcą głosować na partie, które zamiast pozytywnych wizji dają tylko przymus głosowania przeciw PiS.

Hołownia odpowiedział też na apele o zjednoczenie opozycji, przypominając, że wspólne listy przez ostatnie 6 lat nie były zagrożeniem dla partii rządzącej. – Głupotą jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów. Wiemy, co zrobić, by przekonać tych nieprzekonanych, których w sondażach jeszcze nie widać – zapowiedział.

„Strategia zwycięstwa” Polski 2050 w czterech punktach:

Hołownia zaprezentował cztery punkty, na których chce oprzeć działanie ruchu Polska 2050:

1. Depolaryzacja sceny politycznej.

– Zostawmy w cholerę ten PiS. Niech ludzie uwierzą nie w zwycięstwo nad PiS-em, bo to nie chodzi o to, czy z Kaczyńskim wygra Tusk, Hołownia, Kosiniak czy Biedroń. Zwycięstwo będzie wtedy, kiedy ludziom będzie żyło się lepiej. Gdy damy Polakom godne warunki pracy, dobrą płacę, tanią i czystą energię. Płynny angielski już po podstawówce i skuteczną ochronę zdrowia – wyliczał Hołownia.

2. Rozmowy programowe z opozycją.

– Odrobiliśmy lekcje. Wierzymy, że inni też. Usiądźmy więc wspólnie do stołu, by przepracować swoje pomysły. Już dziś zapraszam, bez żadnego podstępu, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Włodzimierza Czarzastego na konferencję o przyszłości Polski – powiedział Hołownia.

– Spotkajmy się 21 marca – myślę, że to fajny symbol – w 1. dzień wiosny. Nie zaganiajmy się, bo  nikt z nas nie jest owcą ani psem pasterskim. Pokażmy ludziom nie tylko to, przed czym chcemy ich wybawić, ale też to, co mogą mieć. I niech to będzie wizja, za którą pójdą – zaproponował. Hołownia chce oprzeć ją na trzech filarach:

  • Europa – zawrócenie z kursu na Kreml. Polska ma znów być silną częścią Europy Zachodniej w naszym regionie.
  • Wolność – świeckie państwo, nowoczesna szkoła, wolne media i wolny internet.
  • Praca – uczciwe państwo dla pracowników i pracodawców, proste podatki.

„Kampania zaczyna się dzisiaj”. Politycy Polski 2050 odwiedzą każdą gminę

3. „Do wyborów odwiedzimy każdą gminę”.

– Do tej pory odwiedziliśmy 380 powiatów. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy planujemy 3 tys wyjazdów polityków, wolontariuszy i ekspertów do wszystkich gmin – zapowiada Hołownia.

4. Wychodzimy z telewizora, przejmujemy internet. 

– Jak można narzekać, że nie przekonuje się Polaków, skoro ignoruje się całe ich pokolenie? Live’ami, transmisjami i relacjami wprowadziliśmy polską politykę do internetu. Już dziś o 19. na Twitterze startuje format „Strategia Zwycięstwa”. Od tej pory co jakiś czas będę tam sam, lub w towarzystwie ekspertów czy polityków rozmawiał z wami o naszych działaniach, o waszych obawach i pomysłach – mówił Hołownia.

Czytaj też:

Zapowiedział też, że 6 lutego na Polska 2050 „na dobre wprowadzi się na YouTube, tworząc kanał wzorowany na najlepszych”.

Hołownia podkreslił, że dla Polski 2050 kampania zaczyna się dzisiaj. – Sam 25 stycznia ruszam w trasę i zaczynam od miejsca-symbolu zakleszczenia Polski w sporze między PiS i PO. Więcej szczegółów wkrótce – dodał.

Polecamy:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze