czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaReligiaZagroził, że ma ładunki wybuchowe. Pilot musiał zawrócić samolot.

Zagroził, że ma ładunki wybuchowe. Pilot musiał zawrócić samolot.

Muhammad Arif, 45-letni pasażer samolotu linii Malaysia Airlines, który leciał z Sydney do Kuala Lumpur, groził, że wysadzi maszynę. Mieszkaniec Canberry zaczął się agresywnie zachowywać już pół godziny po starcie. Ignorował polecenia załogi, a także popychał innych pasażerów. Twierdził również, że ma w plecaku materiały wybuchowe.

Fot. YouTube

Ładunki w plecaku?

Wedle wersji przekazanej przez media, Arif oznajmił, że posiada w plecaku materiały wybuchowe, które zamierza zdetonować. Ze względu na bezpieczeństwo podróżnych, pilot podjął decyzję o powrocie do Australii. Po lądowaniu na lotnisku początkowym, agresywny pasażer został aresztowany przez policję.

Służby lotniska natychmiastowo wdrożyły plan reagowania na sytuacje kryzysowe. Prawie 200 pasażerów zostało ewakuowanych, a samolot przeszedł dokładne sprawdzenie. Po przeprowadzeniu tych działań, funkcjonariusze poinformowali, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla wszystkich osób podróżujących.

45-letni mężczyzna, który zachowywał się agresywnie, został zatrzymany przez policję i wyprowadzony z samolotu w kajdankach. Usłyszał zarzut podania fałszywego oświadczenia (bowiem plecak nie miał ładunku) oraz nieprzestrzegania poleceń załogi pokładowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości ponad 15 tysięcy dolarów australijskich, co w przeliczeniu na walutę polską wynosi około 40 tys. złotych. Pozostali pasażerowie musieli czekać ponad trzy godziny na lotnisku.

Fanatyzm religijny czy problemy psychiczne?

Obrońca mężczyzny przekonywał, że Arif ma “poważne problemy psychiczne”. Sąd zdecydował więc o powołaniu biegłego, który będzie musiał ocenić, czy rzeczywiście można uwzględnić ten element przy wydawaniu wyroku.

Proszę sąd, aby dał profesjonaliście czas na dokonanie oceny w stosunku do pana Arifa – powiedział prawnik oskarżonego.

Mężczyzna z Canberry, który przebywa w areszcie, początkowo miał stanąć przed sądem we wtorek, lecz odmówił opuszczenia policyjnej celi.

Najwyraźniej odmawia wyjścia z celi i będą musieli go wyciągnąć, jeśli ma stawić się przed sądem – powiedział sędzia pokoju Greg Grogin. – Nie wypędzimy go siłą z celi.

Sprawca musi jednak liczyć się z faktem, że świadkami jego zachowania była większość pasażerów i obsługi, a groźby, które rzucał, uwiecznione zostały na filmie. Podczas kłótni z pracownikami linii lotniczych z ust mężczyzny kilka razy padła wzmianka o Allahu.

Czy jesteś niewolnikiem Allaha? Czy jesteś? Powiedz to. Powiedz to. Czy jesteś niewolnikiem Allaha? – możemy usłyszeć od sprawcy całego zamieszania.

Muhammad Zubair, jeden z mężczyzn, który przebywał na pokładzie samolotu, powiedział potem mediom:

Latanie MH122 zostało przekierowane z powrotem do Sydney z powodu tego przypadkowego idioty.

Edo Kahn, inny pasażer samolotu, powiedział z kolei, że prawdziwa kulminacja nastąpiła tuż po wystartowaniu maszyny. Wówczas sprawca miał zacząć naprawdę głośno się modlić. Jak relacjonował wspomniany pasażer:

Ludzie myśleli, że może na początku po prostu bał się latać, ale potem sytuacja się pogorszyła, gdy sprawy potoczyły się dalej, a cała sytuacja sprawiła, że ​​nie puścił swojej torby.

Welutha Parambath, który podróżował ze swoją młodą rodziną, stwierdził, że pasażer zaczął mówić „Allahu akbar” i wskazywać na leżącą obok niego torbę, gdy samolot zaczął startować.

Kim jest Arif?

Dokładne sprawdzenie przeszłości przez portal „The Current” potwierdza, że ​​mężczyzna pochodzi ze słynnego teledysku artysty Abrar ul Haq.

Muhhamad Ali Arif, bo tak brzmią jego pełne personalia, jest znany z wielu ról, które odegrał w telewizji i filmie, ale ostatnio zwrócił na siebie uwagę ze względu na swoje kontrowersyjne wypowiedzi na temat religii.

Mężczyzna wystąpił między innymi w tym teledysku.

Wcześniej prowadzone przez niego media społecznościowe były pełne treści pokazujących jego pasje do architektury, gotowania i aktorstwa. Jednak teraz większość wstawianych postów dotyczy jego poglądów na islam i świat. Niektórzy z jego przyjaciół i współpracowników z branży rozrywkowej wyrazili obawy o stan psychiczny znajomego i sugerowali, że może potrzebować pomocy profesjonalnej.

Czytaj także:

Sebastian Jadowski-Szreder
Sebastian Jadowski-Szrederhttps://www.jadowskiszreder.pl/
Youtuber i pisarz, twórca zbioru opowiadań "Incydenty Antoniego Zapałki", hobbystycznie zbieracz filmów i pasjonat horrorów, a także starych gier. Główną sferą jego zainteresowań jest popkultura z wyraźnym zaakcentowaniem elementów retro.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze