wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaBez kategoriiW rosyjskim parlamencie obraża się... kameruńskich piłkarzy

W rosyjskim parlamencie obraża się… kameruńskich piłkarzy

W Dumie Państwowej (rosyjski parlament - przyp. red.) zawrzało, gdyż reprezentacja Kamerunu nie zagra z Rosją. Gdy afrykańska federacja podjęła taką decyzję, jeden z polityków nie wytrzymał nerwowo. - Kamerun nie ma nawet pojęcia, gdzie jest Ukraina. To zasługa sił zachodnich - wściekał się Dmitrij Swiszcze, przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu w rosyjskiej Dumie.

Mecz Rosji z Kamerunem miał być rozegrany 15 czerwca na moskiewskim stadionie Łużniki. To miał być kolejny dowód, że mimo przeważającej na Zachodzie narracji o izolowaniu Rosji na każdym polu, także w sporcie, tamtejszy futbol ma się dobrze. Oczywiście taka narracja ze strony Rosji byłaby propagandowym działaniem.

Mecze z rywalami postradzieckimi

Wciąż bowiem niemal cały świat (nie licząc nacji z Azji Środkowej) nie chce ze Sborną grać. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę Sborna rozegrała zaledwie pięć meczów, a potykała się z takimi „tuzami” jak Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Iran i Irak.

Kamerun był przyjazny Rosji

Mecz Rosji z Kamerunem nie dojdzie jednak do skutku, ponieważ afrykańska federacja na polecenie rządu zrezygnowała z rozegrania tego spotkania. To o tyle dziwne i wręcz przełomowe, że dotąd Kamerun aprobował zbrodnicze działania Rosji na froncie na Ukrainie.

„Pokazali nam d…”

W ostatniej chwili nas wykiwali i pokazali nam d… – perorował Dmitrij Swiszcze, który – jak podaje Radosław Nawrot z Interii, do tej pory pełnił rozmaite funkcje: przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu w rosyjskiej Dumie, były członek władz rosyjskich federacji curlingu, snowboardu i narciarstwa, a także zastępca przewodniczącego Dumy. Ten rozsierdzony polityk uważa, że odwołanie meczu dowodzi, iż Zachód naciska na Kamerun.

Mocne słowa

„Kamerun sam nie zdecydował. To kraj politycznie zależny od Zachodu” – uważa Swiszczewowi były piłkarz Władimir Ponomariew, przed laty brylujący w drużynie CSKA Moskwa. Wypowiada się tak: „jakiś tam Kamerun”, dodaje: – Nie pozwolą nam przenieść się do Azji, a w Europie będą z nas kpić. Jakiś tam Kamerun traktuje nas w ten sposób. Jesteśmy w potrzasku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze