piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaKulturaFilmPrima Aprilis. 10 wypowiedzi, które nie są żartem, choć powinny

Prima Aprilis. 10 wypowiedzi, które nie są żartem, choć powinny

1 kwietnia, Prima Aprilis, żarty, wkręty i heheszki. Trochę nam się to święto zdewaluowało, bo od czasu, kiedy sami kreujemy media, każda chwila jest dobra do kręcenia beki. Niektórzy jednak nie do końca rozumieją, o co chodzi w żartach. Oto 10 całkiem świeżych wypowiedzi, które powinny być żartem, a niestety nie są.

Korwin-Mikke jest prawdopodobnie jednym z najlepszych raperów po 70-tce, ale bardzo szkodliwym politykiem (fot. Flickr)

GUS: Inflacja w marcu wyniosła 10,9 proc r/r

Tak, proszę państwa, mamy to! Czekaliśmy na ten moment długie tygodnie, obserwując ceny na sklepowych półkach mieliśmy wrażenie, że stało się to już dawno, ale dopiero teraz wiemy oficjalnie: ponad 1/10 naszych pieniędzy w ciągu ostatniego roku wyparowała.

Adam Niedzielski: Znosimy obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus dalej zabija ok 100 osób dziennie, chorych przybywa w tempie kilku tysięcy, ale co tam. Polacy i tak nie noszą maseczek, a nie ma ich jak do tego zmusić (cytat: Jarosław Kaczyński), więc po co nam obostrzenia? Kagańce precz!

Janusz Korwin Mikke: Mariupol to ukraiński fejk

Setki ofiar, rosyjskie bombardowania trwające tygodnie, zdjęcia, artykuły, nagrania. Czołowy agent Kremla w Polsce miał jednak czelność wypowiedzieć na antenie Radia Poznań powyższe słowa. Gościu, żałujemy, że to Ty nie jesteś fejkiem.

Rykoszetem dostało się jeszcze dziennikarzowi prowadzącemu audycję

Emmanuel Macron: Jestem przeciwko obronie koniecznej

W sprawie Mariupola błysnął też Emmanuel 711 połączeń z Putinem Macron. Prezydent Francji stwierdził, że Francja będzie ewakuować ludzi z tego miasta, ale ostatecznie Putin mu na to nie pozwolił. Teraz Macron wkopał sobie kampanię prezydencką, oceniając, że ojciec, który zastrzelił włamywacza w obronie siebie i 3-letniej córki nie miał do tego prawa.

Ryszard Czarnecki: Jeśli komuś można zarzucić związki z Orbanem, to nie PiS-owi

Przyznacie, że to zdanie wypowiedziane w rozmowie z „Rzeczpospolitą” nie wymaga komentarza. Oprawiamy je w ramki i stawiamy tuż obok zdjęć z zimowej podróży do Brukseli Fiatem Punto w wersji cabrio.

Donald Tusk: Pomożemy ze wszystkim, jeśli chodzi o działania Polski w UE na rzecz Polaków

Donald, stary bajerancie, kogo Ty próbujesz nabrać? Przecież pamiętamy, że jesteś leniuszkiem i nie zamierzasz robić nic razem z PiS, nawet jeśli od tego zależałby los milionów Polaków. Nawet gdyby miało Ci to pomóc wygrać kolejne wybory. Nie i już!

Jarosław Kaczyński: Nie mamy wątpliwości, że pod Smoleńskiem był zamach

Był Filidor, więc pora na Antyfilidora. Prezes PiS w ostatnim czasie nieco przycichł z tym Smoleńskiem, ale po tym, jak do zamachu nawiązał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, Kaczyński na nowo wyczuł polityczne paliwo.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ustami Umy Thurman i Samuela L. Jacksona: And the Oscar goes to… Will Smith

Pan Smith zasługiwał na Oscara tak sobie, ale rozumiemy parytety, równouprawnienie i polityczną poprawność. Ale skoro tak, to tuż po tym, jak spoliczkował na oczach setek milionów widzów komika za wredny żart, statuetkę powinien dostać Andrew Garfield albo Benedict Cumberbatch.

Stanisław Karczewski: Szkoda, że nie mam snickersa. Dałbym panu snickersa, bo pan gwiazdorzy

Marszałek Senatu zwrócił się do dziennikarza Radomira Witta właśnie tymi słowami, za pytanie o to, czy nie żałuje, że niedawno mówił o Alaksandrze Łukaszence, że to „ciepły człowiek”. Gość wypowiedział to zdanie dwie minuty po tym, jak przekonywał, że Tomasz Grodzki nie jest człowiekiem odpowiedniego formatu, by być Marszałkiem Senatu. Aha.

TrueStory: Stajemy się serwisem plotkarskim

Dobra, wy się pośmialiście, z tekstu Janka (Rojewskiego) o Jasiu (Kapeli) i Janku (Śpiewaku), a ja dałem się wkręcić. Zimny pot spływał mi po plecach, gdy czytałem o imprezie z Young Leosią na Karaibach oraz o związku Maty z Mają Staśko.

Na szczęście to ostatnie to tylko żart. Ale rozumiecie chyba, że człowiek może pogubić się w tym, co jest fikcją, a co rzeczywistością, jak budzi się tydzień po tym, jak opalał się na tarasie, a za oknem widzi śnieg?

Maciej Deja
Maciej Deja
Wyrobnik-dyletant, editor in-chief w trzyosobowym zespole TrueStory.pl. Wcześniej w redakcjach: Salon24.pl, FAKT24.PL, Wirtualna Polska, Agencja AIP, iGol.pl.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

2 KOMENTARZE

  1. ” przekonywał, że Tomasz Grodzki nie jest człowiekiem odpowiedniego formatu, by być Marszałkiem Senatu” – rigcz

    • Może i rigcz, ale z ust człowieka, o którym można powiedzieć dokładnie to samo, brzmi jak kolejny nieśmieszny żart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze