poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaReligiaKsiądz z Baranowa: "Biskup Ryś jak buldog, ma w głowie bigosik, Boniek...

Ksiądz z Baranowa: „Biskup Ryś jak buldog, ma w głowie bigosik, Boniek to mściwy piłkarz”

Kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki to były salezjanin, który został wydalony z zakonu i poddany eksmisji z domu zakonnego. Ale nie przestał odprawiać mszy, a w swoich kazaniach dopuszcza się ataków na ważne postaci życia publicznego. Watykan zarzucił mu herezję i schizmę. Ryś oczernił ostatnio biskupa Rysia, który otrzymał nominację kardynalską.

Michał Woźnicki (YouTube)

Kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki to były salezjanin, który został wydalony z zakonu i poddany eksmisji z domu zakonnego. Ale nie przestał odprawiać mszy, a w swoich kazaniach dopuszcza się ataków na ważne postaci życia publicznego. Watykan zarzucił mu herezję i schizmę. Ryś oczernił ostatnio arcybiskupa Rysia, który otrzymał nominację kardynalską.

Michał Woźnicki uważa, że papież Franciszek jest heretykiem, wyśmiewa pomysły, by kobiety mogły udzielać komunii, nazywa arcybiskupa Rysia „niszczycielem Kościoła Chrystusowego”:

„Baby, komunie możecie rozdawać”

„Baby, komunie możecie rozdawać”, „do Łodzi i tam partia owego”, „on ten kolor zakłada ze względu na to, że swoimi decyzjami głosi to, żeby nie musieć cierpieć za Kościół, bo jeśli Kościół upodabnia się do świata…” – ciska gromy werbalnie Michał Woźnicki.

Co dla Woźnickiego jest protezą?

Michał Woźnicki krytykuje arcybiskupa Rysia, który jego zdaniem jest zwolennikiem Kościoła posoborowego, który ów kontrowersyjny wydalony z zakonu salezjanów ksiądz postrzega jako protezę i namiastkę.

Michałowi Woźnickiemu nie podoba się też zmiana zasad w Watykanie, która sprawia, że arcybiskup Ryś dostał nominację kardynalską od papieża, mimo że pełnił posługę w Łodzi, a nie w Gnieźnie, Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie.

„Parawan dla bezbożności”

„Nominacja kardynalska dla biskupa Rysia to jest parawan dla bezbożności, jeżeli nie odprawia mszy w rycie rzymskim, jeżeli nie uczy katolickiego katechizmu. Parawan” – grzmi Michał Woźnicki, który ustawicznie atakuje kapłana z Łodzi.

„Promuje „ekumenactwo i protestancką wizję Kościoła” – twierdzi Michał Woźnicki.

Bigosik w głowie biskupa Rysia?

„Widzimy, co modernizm robi z główką biskupa Rysia, zrobił bigosik, siano. Biskup Ryś w głowie ma siano i sumienie zabite heretycką teologią i filozofią”.

Talent boży biskupa Rysia

„Biskup Ryś niesie w sobie jakiś talent boży” – kpi z tego duchownego Michał Woźnicki. Uważa, że wykorzystać go może na chwałę diabła, bo… „facet może nazwać nieswoją żonę żoną”. Doprawdy, nietypowy sposób rozumowania.

„Ta buzia taka, jak ktoś ma buldoga czy mopsa, to mu go przypomina, gdy zajmie miejsce za stołem. Te wszystkie cechy takie, żeby do michy się dorwać i z michy żreć, ma” – tak obraża arcybiskupa Rysia Michał Woźnicki.

Coś dla fanów futbolu

Boniek to wg Michała Woźnickiego dobry działacz, ponieważ przed laty jako piłkarz był mściwy. Przywołuje historię z meczu z Argentyną, gdy miał powiedzieć Kazimierzowi Deynie, że „ten się boi” i „Kaka” istotnie spudłował, wykonując rzut karny:

„Pacan” Franciszek i „oszpecony” Messi

Wcześniej mówił o „pacanie” Franciszku i tym, że to dobrze, że w Argentynie jest chociaż Leo Messi, przy czym od razu dodał, że także argentyński geniusz piłki nożnej jest „oszpecony” tatuażami, a to jest „kultura maski”, „małpa się nie wytatuuje”.

Skazany za antysemityzm

Michał Woźnicki to też pierwszy ksiądz w Polsce skazany za antysemityzm. Na każdym kroku dopatruje się „żydowskiego spisku”, jego „kazania” mają też charakter mizoginiczny, homofobiczny i heretycki. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że Woźnicki uznaje wielu papieży za heretyków.

Ksiądz Woźnicki obrażał także np. celebrytów, jak Marylę Rodowicz czy Beatę Kozidrak:

Msza jak… kupa papieża

10 maja, odprawiając mszę, odniósł się w sposób obcesowy do reform Soboru Watykańskiego II, krytykując przede wszystkim nowy porządek mszy (z łac. Novus Ordo Missae):

„– …„od Pawełka VI nowa msza nie jest czymś pięknym. Jest śmierdzącym jak jego (Pawła VI – przyp. red.) kupa. Gorzej, bo tamtą się spuści i zleci. A ta została, ten już w grobie, a ludzie dalej mają szacunek do nowej mszy i zamawiają msze. Po co? Ani Pan Bóg już do seminariów kleryków nie daje, bo po co mają odprawiać nową mszę. Pokolenie zdrajców mszy już umiera. Wojtyły i inni umierają. Księża na starość nie chcą wrócić do mszy świętej w rycie rzymskim, bo by musieli zrewidować całe swoje życie. Wolą po cichu się usuwać” – komentował.

„Idę z hołotą”

Michał Woźnicki nazywał też hołotą i tłuszczą uczestników pielgrzymki, którzy szli razem z nim, by się modlić. Te słowa były spowodowane tym, że nie pozwolono mu pójść do toalety jako pierwszemu, a on uważa, że „kapłan ma pierwszeństwo, musi mu ustąpić nawet staruszka”.

Beształ też swoją wyznawczynię, zdarza mu się upokarzać ludzi, którzy są mu oddani:

Czytaj także: Pani sołtys ma w swoim ogrodzie fotoradar ze złomowiska. „Kierowcy zwalniają”

Grupa Wagnera chciałaby zająć przesmyk suwalski, najgroźniejsze miejsce na Ziemi

Brytyjski minister obrony do Ukraińców: „Nie jesteśmy Amazonem”

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze