piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaPieniądzeApple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street

Apple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street

Apple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street (fot. apple.com)

3 stycznia kapitalizacja rynkowa Apple osiągnęła poziom 3 bilionów dolarów. To pierwsza spółka publiczna, która osiągnęła ten poziom. W ciągu niespełna trzech i pół roku firma, której założycielem był Steve Jobs, potroiła swoją wartość. W sierpniu 2018 roku wycena giełdowa Apple przekroczyła bilion dolarów, a w sierpniu 2020 roku 2 biliony dolarów.

Apple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street

W pierwszym dniu handlu w 2022 roku akcje firmy z Doliny Krzemowej osiągnęły rekordową wartość niespełna 183 dolarów. Apple stał się tym samym pierwszą spółką o wartości giełdowej 3 bilionów dolarów. 

Firma jest też najmocniejszym liderem indeksu S&P 500 (Standard&Poor’s 500 – skupiające najbardziej wartościowe spółki notowane na amerykańskiej giełdzie). Jej wartość stanowi aż 7 proc. zsumowanych aktywów pierwszej pięćsetki Wall Street.

Po tym jak kilka miesięcy temu Microsoft dogonił Apple, spółka znów z łatwością wysunęła się na prowadzenie. Właściciel Google, Alphabet, jest wart mniej niż 2 biliony dolarów, podobnie jak arabska spółka naftowa Saudi Aramco oraz Amazon.

Czytaj też:

Apple zamyka świetny rok. Rekordowe zyski

Apple zamknął ostatni rok podatkowy rekordowym przychodem w wysokości 366 miliardów dolarów. To kwota porównywalna do PKB Izraela lub Hong Kongu. Firma zwróciła inwestorom prawie 200 miliardów dolarów poprzez odkup akcji i dywidendy w zeszłym roku. 

Inwestorzy zakładają, że popularność produktów dostarczanych przez giganta będzie ciągle rosła. iPhone’y, MacBooki i usługi takie jak Apple TV i Apple Music mają sprzedawać się na pniu, a firma ma też inwestować w autonomiczne samochody i wirtualną rzeczywistość. Eksperci wskazują, że na skalę sukcesu Apple miała wpływ szybka adaptacja nowych iPhone’ów do technologii 5 G.

Polecamy:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze