niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPieniądzeApple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street

Apple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street

Apple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street (fot. apple.com)

3 stycznia kapitalizacja rynkowa Apple osiągnęła poziom 3 bilionów dolarów. To pierwsza spółka publiczna, która osiągnęła ten poziom. W ciągu niespełna trzech i pół roku firma, której założycielem był Steve Jobs, potroiła swoją wartość. W sierpniu 2018 roku wycena giełdowa Apple przekroczyła bilion dolarów, a w sierpniu 2020 roku 2 biliony dolarów.

Apple warte 3 biliony dolarów. Rekord Wall Street

W pierwszym dniu handlu w 2022 roku akcje firmy z Doliny Krzemowej osiągnęły rekordową wartość niespełna 183 dolarów. Apple stał się tym samym pierwszą spółką o wartości giełdowej 3 bilionów dolarów. 

Firma jest też najmocniejszym liderem indeksu S&P 500 (Standard&Poor’s 500 – skupiające najbardziej wartościowe spółki notowane na amerykańskiej giełdzie). Jej wartość stanowi aż 7 proc. zsumowanych aktywów pierwszej pięćsetki Wall Street.

Po tym jak kilka miesięcy temu Microsoft dogonił Apple, spółka znów z łatwością wysunęła się na prowadzenie. Właściciel Google, Alphabet, jest wart mniej niż 2 biliony dolarów, podobnie jak arabska spółka naftowa Saudi Aramco oraz Amazon.

Czytaj też:

Apple zamyka świetny rok. Rekordowe zyski

Apple zamknął ostatni rok podatkowy rekordowym przychodem w wysokości 366 miliardów dolarów. To kwota porównywalna do PKB Izraela lub Hong Kongu. Firma zwróciła inwestorom prawie 200 miliardów dolarów poprzez odkup akcji i dywidendy w zeszłym roku. 

Inwestorzy zakładają, że popularność produktów dostarczanych przez giganta będzie ciągle rosła. iPhone’y, MacBooki i usługi takie jak Apple TV i Apple Music mają sprzedawać się na pniu, a firma ma też inwestować w autonomiczne samochody i wirtualną rzeczywistość. Eksperci wskazują, że na skalę sukcesu Apple miała wpływ szybka adaptacja nowych iPhone’ów do technologii 5 G.

Polecamy:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze