piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPieniądzeAdam Glapiński ma swoją stronę internetową. NBP: powstała zasobami własnymi banku

Adam Glapiński ma swoją stronę internetową. NBP: powstała zasobami własnymi banku

Narodowy Bank Polski właśnie uruchomił nową stronę internetową specjalnie dla Adama Glapińskiego. Pod adresem prezes.nbp.pl znajdziemy m.in. wystąpienia szefa NBP, jego sylwetkę oraz informacje na temat przyznanych mu nagród i odznaczeń - donosi serwis businessinsider.com.pl.

NBP zdecydował się na uruchomienie specjalnej podstrony pod adresem prezes.nbp.pl. Znajdziemy na niej przede wszystkim informacje dotyczące Adama Glapińskiego (fot. prezes.nbp.pl)

NBP zdecydował się na uruchomienie specjalnej podstrony pod adresem prezes.nbp.pl. Znajdziemy na niej przede wszystkim informacje dotyczące Adama Glapińskiego. Tłem witryny jest ujęcie z zaprzysiężenia szefa NBP na nową kadencję. Widzimy na nim Glapińskiego, który – stojąc na sejmowej mównicy – trzyma się za serce. Na stronie znajdziemy też życiorys szefa NBP, galerię jego zdjęć, udzielone mediom wywiady oraz spis odznaczeń i nagród przyznanych jemu oraz kierowanej przez niego instytucji.

Adam Glapiński ma swoją stronę internetową. Zdjęcia, filmy, cytaty i wyróżnienia

Wśród najważniejszych i najnowszych informacji, które można znaleźć na nowoutworzonej stronie, można znaleźć m.in. wywiad dla tygodnika braci Karnowskich „Sieci”. Adam Glapiński trafił na okładkę najnowszego numeru, przekonując, że stoi w obronie rządu i polskiej waluty, które to chce obalić Donald Tusk – agent „niemieckiego imperium europejskiego”. W zakładce „biogram” znajdziemy obszerny opis zawodowego doświadczenia Adama Glapińskiego oraz pełnionych przez niego funkcji.

W module „nagrody i opinie” widzimy laury i wyróżnienia przyznane prof. Glapińskiemu. Wśród nich jest m.in. nagroda gospodarcza od prezydenta Andrzeja Dudy, opinia MFW o działaniach NBP oraz wyróżnienie od „Dziennika Gazety Prawnej”. Prezes NBP został nominowany przez ekonomiczny dziennik do rankingu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Dalej widzimy Medal 30-lecia w Służbie Publicznej, który Adam Glapiński otrzymał w listopadzie 2021 roku.

Na stronie znajdziemy także galerię zdjęć i najważniejsze cytaty prezesa NBP: treść przysięgi składanej przed Sejmem czy cytaty z wywiadów. Kolejny element serwisu to materiały wideo z jego wystąpieniami. Co ciekawe, w dwóch ostatnich segmentach brakuje słynnego – acz nieformalnego – wystąpienia na sopockim molo. Adam Glapiński tłumaczył tam zdenerwowanej kredytobiorczyni, że stopy procentowe już nie wzrosną, a jeśli już, to niewiele. Radził też skorzystać z wakacji kredytowych.

NBP: strona powstała zasobami własnymi banku

Adam Glapiński poszedł w ten sposób niejako śladem premiera Mateusza Morawieckiego, który kilka tygodni temu stworzył w domenie gov.pl swoją prywatną stronę internetową – zauważa serwis businessinsider.com.pl. Autor artykułu zwraca jednak uwagę, że w przeciwieństwie do prezesa NBP, adres zawiera imię i nazwisko premiera, co do tej pory w polskiej polityce i rządowej domenie się nie zdarzało. Czy działania osłonowe związane z coraz liczniejszymi głosami o dymisji Morawieckiego?

Autor tekstu wysłał pytania do NBP o cel oraz koszt stworzenia witryny poświęconej Glapińskiemu. Bank zapewnia, że strona powstała „własnymi zasobami banku”. Innymi słowy, nie wiązało się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, które mogliby ponosić np. podatnicy. A jak był cel utworzenia strony? Bank zapewnia, że w domenie nbp.pl zawsze istniały strony poświęcone Prezesowi NBP jak i innym organom banku, a witryna powiązana z Glapińskim to efekt „prac odświeżających wygląd”.

Polecamy:

„W ramach prac odświeżających wygląd i strukturę strony internetowej uruchomiliśmy nowy serwis prezes.nbp.pl, który będzie systematycznie rozbudowywany. Wspierać będzie także funkcje komunikacyjne realizowane przez Prezesa NBP. Projekt realizowany jest zarówno w ramach prac związanych z nową identyfikacją wizualną banku, jak i projektu unowocześnienia serwisu nbp.pl, w tym wsparcia wyświetlania na urządzeniach mobilnych i optymalizacji struktury stron NBP” – czytamy.

Czytaj też:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze