
NBP zdecydował się na uruchomienie specjalnej podstrony pod adresem prezes.nbp.pl. Znajdziemy na niej przede wszystkim informacje dotyczące Adama Glapińskiego. Tłem witryny jest ujęcie z zaprzysiężenia szefa NBP na nową kadencję. Widzimy na nim Glapińskiego, który – stojąc na sejmowej mównicy – trzyma się za serce. Na stronie znajdziemy też życiorys szefa NBP, galerię jego zdjęć, udzielone mediom wywiady oraz spis odznaczeń i nagród przyznanych jemu oraz kierowanej przez niego instytucji.
Adam Glapiński ma swoją stronę internetową. Zdjęcia, filmy, cytaty i wyróżnienia
Wśród najważniejszych i najnowszych informacji, które można znaleźć na nowoutworzonej stronie, można znaleźć m.in. wywiad dla tygodnika braci Karnowskich „Sieci”. Adam Glapiński trafił na okładkę najnowszego numeru, przekonując, że stoi w obronie rządu i polskiej waluty, które to chce obalić Donald Tusk – agent „niemieckiego imperium europejskiego”. W zakładce „biogram” znajdziemy obszerny opis zawodowego doświadczenia Adama Glapińskiego oraz pełnionych przez niego funkcji.
W module „nagrody i opinie” widzimy laury i wyróżnienia przyznane prof. Glapińskiemu. Wśród nich jest m.in. nagroda gospodarcza od prezydenta Andrzeja Dudy, opinia MFW o działaniach NBP oraz wyróżnienie od „Dziennika Gazety Prawnej”. Prezes NBP został nominowany przez ekonomiczny dziennik do rankingu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Dalej widzimy Medal 30-lecia w Służbie Publicznej, który Adam Glapiński otrzymał w listopadzie 2021 roku.
Na stronie znajdziemy także galerię zdjęć i najważniejsze cytaty prezesa NBP: treść przysięgi składanej przed Sejmem czy cytaty z wywiadów. Kolejny element serwisu to materiały wideo z jego wystąpieniami. Co ciekawe, w dwóch ostatnich segmentach brakuje słynnego – acz nieformalnego – wystąpienia na sopockim molo. Adam Glapiński tłumaczył tam zdenerwowanej kredytobiorczyni, że stopy procentowe już nie wzrosną, a jeśli już, to niewiele. Radził też skorzystać z wakacji kredytowych.
NBP: strona powstała zasobami własnymi banku
Adam Glapiński poszedł w ten sposób niejako śladem premiera Mateusza Morawieckiego, który kilka tygodni temu stworzył w domenie gov.pl swoją prywatną stronę internetową – zauważa serwis businessinsider.com.pl. Autor artykułu zwraca jednak uwagę, że w przeciwieństwie do prezesa NBP, adres zawiera imię i nazwisko premiera, co do tej pory w polskiej polityce i rządowej domenie się nie zdarzało. Czy działania osłonowe związane z coraz liczniejszymi głosami o dymisji Morawieckiego?
Autor tekstu wysłał pytania do NBP o cel oraz koszt stworzenia witryny poświęconej Glapińskiemu. Bank zapewnia, że strona powstała „własnymi zasobami banku”. Innymi słowy, nie wiązało się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, które mogliby ponosić np. podatnicy. A jak był cel utworzenia strony? Bank zapewnia, że w domenie nbp.pl zawsze istniały strony poświęcone Prezesowi NBP jak i innym organom banku, a witryna powiązana z Glapińskim to efekt „prac odświeżających wygląd”.
Polecamy:
- Odwróć tabelę, Glapiński będzie na czele. FELIETON SIEMIONA
- Rafał Woś z nagrodą NBP. Serdeczne gratulacje dla byłego kolegi
„W ramach prac odświeżających wygląd i strukturę strony internetowej uruchomiliśmy nowy serwis prezes.nbp.pl, który będzie systematycznie rozbudowywany. Wspierać będzie także funkcje komunikacyjne realizowane przez Prezesa NBP. Projekt realizowany jest zarówno w ramach prac związanych z nową identyfikacją wizualną banku, jak i projektu unowocześnienia serwisu nbp.pl, w tym wsparcia wyświetlania na urządzeniach mobilnych i optymalizacji struktury stron NBP” – czytamy.
Czytaj też: