poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPolitykaPosłanka PiS wynajmuje mieszkanie komunalne. Za 116 zł...

Posłanka PiS wynajmuje mieszkanie komunalne. Za 116 zł…

Anna Paluch to posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazuje, od wielu lat zajmuje ona mieszkanie komunalne, za które miesięczny czynsz wynosi 116,43 zł. Sytuacja ta trwa już dość długo i jest bulwersująca, zważywszy na fakt, iż Paluch osiąga duże przychody jako parlamentarzystka, a wiele biedniejszych rodzin stoi w kolejce po mieszkania.

Fot. Wikimedia

Niski, wręcz symboliczny czynsz

Któż z was nie chciałby wynajmować mieszkania za tak symboliczną kwotę jak 116,43 zł? Za przeciętną kawalerkę niekiedy płaci się przy pomyślnej ofercie dziesięciokrotnie więcej, lecz posłanka Anna Paluch nie musi się tym przejmować, wynajmując mieszkanie w Krościenku nad Dunajcem praktycznie za bezcen. Jej sąsiedzi nie kryją swego oburzenia. Nie jest żadną tajemnicą, że Paluch posiada duże dochody, które kilka lat temu znacznie się zwiększyły, gdyż kobieta zaczęła pobierać emeryturę. Obecnie zarabia ona około 25 tysięcy złotych miesięcznie.

Analizowana postać posiada bogate polityczne CV. Posłanką PiS-u została w 2005 roku. Wcześniej piastowała urząd radnej wojewódzkiej, urzędniczki oraz współpracowniczki Lecha Kaczyńskiego, gdy ten jeszcze był posłem. Szacuje się, że od lat 90. Paluch zajmuje mieszkanie komunalne w samym centrum Krościanka nad Dunajcem. Na to, aż polityczka zwolni lokal, czekają przynajmniej trzy potrzebujące rodziny. Mieszkanie posiada 38,3 metry kwadratowe.

Oferta, której nie sposób znaleźć gdzieś indziej

Mieszkańcy miejscowości, w której przebywa posłanka, nie szczędzą jej krytyki. Onet donosi, że praktycznie każdy w okolicy wie, że wynajmuje ona mieszkanie komunalne. Należy również zauważyć, że lokum położone jest w centrum miasta, co stanowi dodatkowy atut. Mieszkańcy jasno zaznaczają, że posłankę na pewno stać na zakup mieszkania czy nawet domu na własną rękę.

Grzegorz Szerszeń, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Krościenku nad Dunajcem poinformował Onet, że wszystkie te zarzuty nie stanowią wyłącznie plotek, a mają swoje potwierdzenie.

Pani poseł Anna P. jest najemcą gminnego lokalu mieszkalnego należącego do naszych zasobów. Powierzchnia najmowanego lokalu to 38,3 m kw. Miesięczna stawka czynszu za to mieszkanie wynosi 116,43 zł.

Istnieją też pewne przesłanki, że posłanka jest w trakcie budowy własnego domu za około 600 tys. złotych. Póki co jednak fakty są takie, że nadal zajmuje ona lokum, a tymczasem na przyznanie mieszkania z zasobów gminnych oczekują trzy rodziny. Warto też zauważyć, że oferty wynajmu podobnej do tej, z której korzysta Paluch, po prostu nie ma nigdzie indziej. Mało tego, nawet najemcy w ramach programu „Mieszkanie+” muszą łożyć z tego tytułu znacznie więcej.

Zawiniły luki prawne

Najnowsze oświadczenie majątkowe Anny Paluch za 2022 rok jasno prezentuje nam sytuację. Z dokumentu wynika, iż jej dochód brutto wynosi ponad 304 tys. złotych. W skład tej kwoty wchodzi dieta oraz uposażenie poselskie wraz z emeryturą. A zatem miesięcznie posłanka zarabia ponad 25 tys. złotych brutto.

Paluch, jeśli chodzi o stan cywilny, jest panną. Ma to znaczenie w kontekście omawianej kwestii, gdyś w przypadku gospodarstwa jednoosobowego osoba starająca się o mieszkanie komunalne nie może posiadać dochodów większych niż 220% najniższej emerytury. Od marca jest to 3494 złote brutto.

Istnieje zaledwie jedna możliwość zwolnienia zajmowanego przez Annę Paluch lokalu. Kobieta musiałaby opuścić go dobrowolnie. Wynika to z pewnej luki prawnej. Według aktualnych przepisów miesięczny dochód osoby starającej się o mieszkanie komunalne powinien wynosić wspomniane 3494 zł brutto. Jednakże ustawodawca nie uwzględnił sytuacji, w której dochody wynajmującego by się powiększyły.

Przepisy stanowią zatem wyłącznie o tym, jakie zarobki należy uzyskiwać w momencie, kiedy ubiegasz się o mieszkanie komunalne. Gdy już je otrzymasz, nie posiada to większego znaczenia. Najprawdopodobniej posłanka w latach 90. nie zarabiała jeszcze aż tak dużo. Na pytanie o to, czy opuści lokal, polityczka zdecydowała się nie odpowiadać.

Czytaj także:

Sebastian Jadowski-Szreder
Sebastian Jadowski-Szrederhttps://www.jadowskiszreder.pl/
Youtuber i pisarz, twórca zbioru opowiadań "Incydenty Antoniego Zapałki", hobbystycznie zbieracz filmów i pasjonat horrorów, a także starych gier. Główną sferą jego zainteresowań jest popkultura z wyraźnym zaakcentowaniem elementów retro.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

1 KOMENTARZ

  1. Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Illuminati jako wielki członek Illuminati, którzy chcą mnie jako wielkiego członka. Nazywa się lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stadium śmierci. Zwolniony po około 5 latach i sześciu miesiącach. Po tym, jak został zdradzony przez tak wielu członków Illuminati. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo na ziemi. Ale pewnego dnia przeglądając internet natknąłem się na post Wielkiego Członka Illuminati Lorda Felixa Morgana i powiedział, że jeśli jesteś jednym z wielkich członków Illuminati, możesz być sławny, bogaty i odnosić sukcesy w życiu. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mi rejestrację, zapłaciłem za dużego członka, aby zaczął mnie i zostałem zainicjowany w Światowym Zakonie Iluminatów. Następnie dali mi wszystkie wytyczne i dali mi znać, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni sumą 1 000 000 $ w gotówce. Z pomocą lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli twoja rada jest taka, że próbowałeś już oszustwa lub jesteś nim, to do mnie należy pomoc w przyłączeniu się, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp +2348055459757 lub e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze