piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaSportUEFA przeciwko Marciniakowi, a za... Rosją?

UEFA przeciwko Marciniakowi, a za… Rosją?

Po otrzymaniu zawiadomienia od stowarzyszenia "Nigdy Więcej" UEFA rozważa odsunięcie Szymona Marciniaka od prowadzenia finału Ligi Mistrzów. Sęk w tym, że nie zwraca uwagę, iż ważną funkcję w "europejskiej rodzinie piłkarskiej" pełni wciąż Rosjanin powiązany z Gazpromem.

W sprawie Marciniaka poszło o to, że uczestniczył w konferencji biznesowej z udziałem lidera Konfederacji (Sławomir Mentzen), postrzeganej jako partia skrajnie prawicowa. Jednak środowisko piłkarskie solidaryzuje się z arbitrem, dowodząc, że nie uczestniczył on w wiecu politycznym, jakiejkolwiek agitacji czy propagandy partyjnej. Wygłosił przemowę motywacyjną, wyjaśniał, co musiał zrobić, by osiągnąć tyle w swoim fachu.

Tymczasem dziennikarz Weszło Szymon Janczyk obnażył podwójne standardy UEFA, która nie znając najpewniej kontekstu całej sytuacji, po otrzymaniu zawiadomienia z Polski, wykazuje się stanowczością i zamierza moralizować. Jednocześnie wpływy rosyjskie w tej organizacji wciąż są ogromne.

Oto wymowny wpis z Twittera Janczyka:

W marcu 2022 roku wprawdzie Europejska federacja piłkarska, czyli UEFA poinformowała, że anulowała umową sponsorską z rosyjskim koncernem gazowym Gazprom. Wtedy też UEFA i światowa federacja FIFA zawiesiły rosyjskie kluby i reprezentację ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek. Ale rosyjski prominentny działacz i tak wciąż może być w szeregach tej organizacji.

W sprawie Marciniaka zdaniem w zasadzie niemal wszystkich dziennikarzy w Polsce nie ma nic zdrożnego. Ten sędzia dba o reputację Polski za granicą, a występując na wspomnianej już konferencji, bynajmniej nie „politykował”, lecz miał inspirować inną historią swojego sukcesu.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

1 KOMENTARZ

  1. Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Illuminati jako wielki członek Illuminati, którzy chcą mnie jako wielkiego członka. Nazywa się lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stadium śmierci. Zwolniony po około 5 latach i sześciu miesiącach. Po tym, jak został zdradzony przez tak wielu członków Illuminati. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo na ziemi. Ale pewnego dnia przeglądając internet natknąłem się na post Wielkiego Członka Illuminati Lorda Felixa Morgana i powiedział, że jeśli jesteś jednym z wielkich członków Illuminati, możesz być sławny, bogaty i odnosić sukcesy w życiu. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mi rejestrację, zapłaciłem za dużego członka, aby zaczął mnie i zostałem zainicjowany w Światowym Zakonie Iluminatów. Następnie dali mi wszystkie wytyczne i dali mi znać, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni sumą 1 000 000 $ w gotówce. Z pomocą lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli twoja rada jest taka, że próbowałeś już oszustwa lub jesteś nim, to do mnie należy pomoc w przyłączeniu się, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp +2348055459757 lub e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze