poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaTechnologieOdnaleziono szczątki załogi Titana. Najmłodszy pasażer od początku miał złe przeczucia

Odnaleziono szczątki załogi Titana. Najmłodszy pasażer od początku miał złe przeczucia

Wyłowiono część fragmentów łodzi podwodnej Titan, która podczas jednej z wypraw uległa implozji. Na jej podkładzie znajdowało się pięciu mężczyzn, którzy ponieśli natychmiastową śmierć. Wśród części znalazły się także szczątki jednego lub większej liczby pasażerów. Na jaw wyszedł też druzgocący fakt dotyczący 19-latka biorącego udział w podróży.

Pomimo akcji ratunkowej, historia Titana i jego załogi zakończyła się tragicznie.

Jak podaje portal CCN, „przypuszczalnie ludzkie szczątki” znajdowały się wśród wyłowionych fragmentów łodzi podwodnej Titan, o której zrobiło się głośno w zeszłym tygodniu. Opisywaliśmy wydarzenie, gdy istniała jeszcze szansa na uratowanie załogi, w artykule Załodze Titana jutro skończy się tlen. Akcja ratunkowa nadal trwa. O znalezisku poinformowała w środę Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych. Części łodzi zostały wydobyte z dna oceanu Atlantyckiego niedaleko kanadyjskiej Nowej Funlandii.

Szczątki jednej lub większej liczby osób znajdowały się wewnątrz wraku łodzi podwodnej. To ogłoszenie pojawiło się w komunikacie prasowym tydzień po tym, jak dowiedzieliśmy się, że Titan uległ implozji. Nie mógł tego przeżyć żaden z mężczyzn znajdujących się na pokładzie. Sam proces zniszczenia, jak możemy przeczytać w „Naval History Magazine”, musiał trwać około 1/20 sekundy, dlatego załoga zginęła błyskawicznie i bezboleśnie. Szczątki zostaną przeanalizowane przez amerykańskich lekarzy.

Firma, która jest właścicielem zdalnie sterowanych pojazdów, które wyłowiły części Tytana na powierzchnię, Pelagic Research Services, na razie zakończyła prace na morzu. Jak przekazała agencja AFP:

„Przekazy telewizyjne pokazywały coś, co wyglądało na dziób łodzi podwodnej i panel boczny z elektroniką i przewodami zwisającymi ze statku na ciężarówkę z platformą w terminalu kanadyjskiej straży przybrzeżnej w St. John’s”.

Titan został wykonany z włókna węglowego i tytanu, a ważył ponad 10 ton.

Historia Titana w skrócie

Łódź podwodna Titan obsługiwana przez prywatną firmę „OceanGate Expedition” zaginęła w niedzielę 18 czerwca. Stało się to już po niecałych dwóch godzinach od zanurzenia. Na łodzi przebywało pięć osób, w tym jeden pilot.

Osoby, które zginęły w tragicznym wydarzeniu, to: biznesmen z Pakistanu, miliarder Shahzada Dawood i jego 19-letni syn Suleman Dawood, brytyjski biznesmen Hamish Harding, były dowódca francuskiej marynarki wojennej oraz dyrektor naczelny i założyciel „OceanGate Stockton Rush” Paul-Henri Nargeolet.

Katastrofalna w skutkach wyprawa odzwierciedla fascynację Titanicem, który ponad sto lat temu uderzył w górę lodową. Jego wrak znajduje się ponad 600 kilometrów na wschód od wybrzeża Nowej Fundlandii w Kanadzie, prawie cztery kilometry pod wodą. Niedaleko historycznego statku, bo w odległości 500 metrów, odnaleziono części Titana.

19-letni pasażer nie chciał płynąć

Azmeh Dawood, siostra pakistańskiego biznesmena Shahzady Dawooda, który wraz z synem zginął w implozji Titana, przyznała w rozmowie z NBC News, że ​​jej siostrzeniec niechętnie wziął udział w wyprawie. Chłopak miał być przerażony wizją niebezpiecznej wycieczki i tak naprawdę nie chciał płynąć.

Czemu jednak wziął udział w tej podróży? Okazuje się, że wycieczka przypadała w amerykański Dzień Ojca. Tata 19-letniego Sulemana był pasjonatem historii Titanica, dlatego chłopak chciał mu sprawić przyjemność swoją obecnością.

Shahzada Dawood i jego syn Suleman Dawood.

Zobacz także:

WHO bierze pod lupę aspartam. Czy jest rakotwóczy?

17-latek zastrzelony przez policjanta. We Francji trwają zamieszki

Muzułmanie żądają budowy meczetu w Lizbonie

Anna Jadowska-Szreder
Anna Jadowska-Szrederhttps://www.youtube.com/@normalnapara
Technik informatyk, choć moim prawdziwym zamiłowaniem jest tworzenie materiałów na kanał YouTube "Normalna Para", pisanie artykułów z naciskiem na lifestyle i ekologię oraz prowadzenie własnych mediów społecznościowych.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

1 KOMENTARZ

  1. Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Illuminati jako wielki członek Illuminati, którzy chcą mnie jako wielkiego członka. Nazywa się lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stadium śmierci. Zwolniony po około 5 latach i sześciu miesiącach. Po tym, jak został zdradzony przez tak wielu członków Illuminati. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo na ziemi. Ale pewnego dnia przeglądając internet natknąłem się na post Wielkiego Członka Illuminati Lorda Felixa Morgana i powiedział, że jeśli jesteś jednym z wielkich członków Illuminati, możesz być sławny, bogaty i odnosić sukcesy w życiu. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mi rejestrację, zapłaciłem za dużego członka, aby zaczął mnie i zostałem zainicjowany w Światowym Zakonie Iluminatów. Następnie dali mi wszystkie wytyczne i dali mi znać, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni sumą 1 000 000 $ w gotówce. Z pomocą lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli twoja rada jest taka, że próbowałeś już oszustwa lub jesteś nim, to do mnie należy pomoc w przyłączeniu się, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp +2348055459757 lub e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze