poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaReligiaKolejne ekscesy sekty księdza banity. Lęki mieszkańców

Kolejne ekscesy sekty księdza banity. Lęki mieszkańców

57-letni ksiądz Michał Woźnicki w 2015 roku zamieszkał w poznańskim domu zakonnym, gdzie odprawiał msze w tradycyjnym rycie rzymskim. Ze zgromadzenia salezjańskiego, którego był członkiem, został usunięty z woli swoich współbraci. W 2022 roku doszło do eksmisji. Teraz duchowny mieszka w podpoznańskim Baranowie. Odprawia "msze" pełne nienawiści wobec świeckich i ludzi Kościoła, a mieszkańcy są zaniepokojeni i napisali petycję z myślą o tym, by walczyć z jego sektą.

To pierwszy ksiądz w Polsce skazany za antysemityzm. Na każdym kroku dopatruje się „żydowskiego spisku”, jego „kazania” mają też charakter mizoginiczny, homofobiczny i heretycki. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że Woźnicki uznaje wielu papieży za heretyków.

Pomysłodawcy petycji utrzymują, że Woźnicki przewodzi swego rodzaju sekcie i manipuluje swoimi zwolennikami. To w szczególności seniorzy i osoby samotne. Ex-ksiądz stara się, by oddawali mu swoje pieniądze. Autorzy petycji ponadto zaznaczyli, że kapłan jest w trakcie procesu sądowego.

Okazuje się bowiem, że starał się przekonać jedną z członkiń owej sekty, aby przepisała na niego swoje mieszkanie. Jak podaje portal wpoznaniu.pl, Woźnickiemu postawiono też zarzut obrazy policji. Do policjantki zwracał się obraźliwie: “stoi pani jak ladacznica na rogu ulicy, która czeka na okazję”. Przy okazji słychać tu, typową dla konserwatystów cechę jaką jest używanie archaizmów, zupełnie tak jakby te nie wyszły jeszcze z użytku.

Ksiądz Woźnicki obrażał także np. celebrytów, jak Marylę Rodowicz czy Beatę Kozidrak:

Woźnicki znieważył także zmarłego kilka miesięcy temu papieża Benedykta XVI. Z jego słów wynika, że wręcz cieszył się ze śmierci niemieckiego duchownego:

Uważamy, że jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz dla zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańców naszego miasta – napisali autorzy petycji z gminy Tarnowo Podgórne, gdzie pełni swoją „posługę” Woźnicki.

Msza jak… kupa papieża

10 maja, odprawiając mszę, odniósł się w sposób obcesowy do reform Soboru Watykańskiego II, krytykując przede wszystkim nowy porządek mszy (z łac. Novus Ordo Missae):

„– …„od Pawełka VI nowa msza nie jest czymś pięknym. Jest śmierdzącym jak jego (Pawła VI – przyp. red.) kupa. Gorzej, bo tamtą się spuści i zleci. A ta została, ten już w grobie, a ludzie dalej mają szacunek do nowej mszy i zamawiają msze. Po co? Ani Pan Bóg już do seminariów kleryków nie daje, bo po co mają odprawiać nową mszę. Pokolenie zdrajców mszy już umiera. Wojtyły i inni umierają. Księża na starość nie chcą wrócić do mszy świętej w rycie rzymskim, bo by musieli zrewidować całe swoje życie. Wolą po cichu się usuwać” – komentował.

Baran Franciszek

Podczas mundialu w Katarze mówił, że dobrze, że z Argentyny jest Messi, bo przynajmniej wie, że w tym kraju jest ktoś porządny, natomiast papieża Franciszka określił jako pacana, a to nie koniec. Chociaż Messiego też skrytykował, jego za… tatuaże.

Kilkuminutowe wypowiedzi o różnych postaciach, jakie wygłasza Woźnicki, są dostępne na YouTubie:

Michał Woźnicki nazywał też hołotą i tłuszczą uczestników pielgrzymki, którzy szli razem z nim, by się modlić. Te słowa były spowodowane tym, że nie pozwolono mu pójść do toalety jako pierwszemu, a on uważa, że „kapłan ma pierwszeństwo, musi mu ustąpić nawet staruszka”.

Autorzy petycji są stanowczy. Apelują, by władze zakazały działalności sekty Woźnickiego i złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych oraz nawoływania do nienawiści na tle religijnym.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze