wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaLifestyleFeministyczna instagramerka polecała suplementy diety w walce z atakami paniki

Feministyczna instagramerka polecała suplementy diety w walce z atakami paniki

„Nie mam już prawie w ogóle ataków paniki”. Taki napis widniał w poście sponsorowanym jednej z instagramerek Martyny Kaczmarek. Uśmiechnięta kobieta reklamowała suplementy diety, które miały jej pomóc zwalczyć chorobę.

/Instagram Martyny Kaczmarek

Martyna Kaczmarek to instagramerka, która wystąpiła w jedenastym sezonie programu „Top Model”. W swoich mediach społecznościowych porusza głównie tematy związane z feminizmem, wyglądem czy akceptacją siebie.

Ostatnio o Kaczmarek zrobiło się głośno, ponieważ wykorzystała ona swoją chorobę w celu zareklamowania suplementów diety. We wrzuconym na Instagram materiale mogliśmy zobaczyć zdjęcie 27-latki z napisem „Nie mam już prawie w ogóle ataków paniki”. Poniżej znajdował się także link do strony promującej suplementy „HealthLabs Care” i 25% zniżki na produkty. Przyznajmy sobie, że sprowadzanie chorób psychicznych do problemów, do których rozwiązania wystarcza jakiś suplement z Internetu, nie jest zbyt postępowe. A w końcu takie wartości mają być podobno promowane przez modelkę.

Kobieta wielokrotnie w mediach społecznościowych wspominała, że od dzieciństwa zmaga się z atakami paniki. Dopiero niedawno zdiagnozowano u niej ADHD, które ma powodować jej dolegliwości.

Influencerzy w roli lekarzy

Całą sprawę nagłośniła Malwina Łapińska, znana na Instagramie jako @nie.pełnosprytna. Kobieta na swoim koncie porusza podobne tematy jak Martyna Kaczmarek, ale mówi również o swojej niepełnosprawności.

Łapińska skrytykowała zachowanie 27-letniej Martyny. Udostępniła jej post na swoim Instagramie z dopiskiem, jak bardzo szkodliwa jest reklama suplementów na tak poważne dolegliwości. Poleciła również, by z takimi problemami udać się do specjalistów, a nie szukać porad u internetowych celebrytów. Niestety osoby takie zazwyczaj nie mają pojęcia, co tak naprawdę reklamują, a promowane przez nich specyfiki mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Martyna Kaczmarek szybko usunęła swoją reklamę i odniosła się do sytuacji. Kobieta, w swoim zdecydowanie zbyt późno opublikowanym sprostowaniu, napisała:

„Kilka słów sprostowania z mojej strony co do ostatniego stores. W marcu, po nawrocie objawów choroby rozpoczęłam leczenie i diagnostykę. Do tematu podeszła w sposób holistyczny, czyli taki, który stawia na pierwszym miejscu, przede wszystkim (tak jak powiedziałam to w filmie na wyżej wspomnianym stores) specjalistów/ki, produkty lecznicze, ale również zmianę stylu życia, czyli dieta, aktywność fizyczna, higiena snu, zarządzanie stresem. Pierwszy raz w życiu, po wielu latach nieprawidłowych diagnoz trafiłam do lekarki, która nie tylko znalazła fizyczną przyczynę moich dolegliwości psychosomatycznych, ale także wdrożyła holistyczne podejście do mnie, jako pacjentki. To właśnie wdrożone przez nią leczenie i holistyczne podejście do mojego zdrowia sprawiło, że widzę wymierne efekty. Pamijętajcie, że suplementy stanowią uzupełnienie diety, a w przypadku wszelkich chorób należy skonsultować się z lekarzem przez ich przyjmowaniem”.

Oczywiście, wielu specjalistów wskazuje, że objawy zaburzeń, takich jak nerwice, mogą być łagodzone dzięki naturalnym metodom. Tym bardziej bezpośredni wpływ na choroby, nawet te psychiczne, może mieć dieta i tryb życia. Nadal jednak Kaczmarek powinna od razu przy reklamie wyjaśnić wszystkie te kwestie, a nie dopiero, gdy była zmuszona się wytłumaczyć.  

Zobacz także:

Młodzi ludzie wolą TikTok niż dołujące serwisy informacyjne

Debata o stanie Gdyni. Wśród „reprezentantów” mieszkańców tylko zwolennicy Szczurka

Śmierć Wojciecha „Majora” Suchodolskiego. Kto jest za nią odpowiedzialny?

Anna Jadowska-Szreder
Anna Jadowska-Szrederhttps://www.youtube.com/@normalnapara
Technik informatyk, choć moim prawdziwym zamiłowaniem jest tworzenie materiałów na kanał YouTube "Normalna Para", pisanie artykułów z naciskiem na lifestyle i ekologię oraz prowadzenie własnych mediów społecznościowych.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze