czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPolitykaAtak na Ukrainę. Tego nie kupuj. Lista rosyjskich produktów w Polsce

Atak na Ukrainę. Tego nie kupuj. Lista rosyjskich produktów w Polsce

Na wieść o ataku na Ukrainę Polacy zareagowali bardzo żywiołowo. Wielu rodaków rzuciło się z kanistrami na stacje benzynowe, w obawie, że na dniach może zabraknąć paliwa. Jednak zamiast ulegać panice i robić bezsensowne zakupy, lepiej zastanowić się czego nie kupować.

Przypomnijmy: w czwartek 24 lutego Rosja – bez cienia pretekstu – zaatakowała terytorium Ukrainy, a jej wojska rozpoczęły marsz w kierunku Kijowa. TrueStory.pl to niewielka redakcja, jednak mimo ograniczonych możliwości stwierdziliśmy, że postaramy się jak najszybciej weryfikować informacje z frontu i przedstawiać je dwa razy dziennie w formie skrótu najważniejszych informacji. Najnowszy z nich możecie znaleźć pod tym linkiem.

Jednocześnie nie mamy wątpliwości, że Rosja powinna odczuć konsekwencje swoich czynów. Pisaliśmy już o tym jak Zachód ociąga się z wprowadzaniem kolejnych sankcji oraz z dumą informowaliśmy o posunięciu Polskiego Związku Piłki Nożnej, który oświadczył, że nie wyobraża sobie grać meczu z Rosjanami.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić wam listę rosyjskich produktów sprzedawanych w Polsce, na wypadek, gdybyście nie chcieli ich więcej kupować. Wiemy, że taki konsumencki bojkot nie zatrzęsie imperium Putina, ale przynajmniej będziemy mogli później mówić, że zachowaliśmy się jak trzeba.

Oto lista rosyjskich produktów w Polsce:

  • Paliwo z Lukoil, który w 2019 roku zmienił nazwę na Amic Energy
  • Alkohole CEDC International (m.in. Żubrówka, Bols, Soplica, Carlo Rossi, Metaxa) – co prawda w listopadzie firma została kupiona przez polski Maspex, ale transakcja nie została jeszcze sfinalizowana
  • Sklep Mere (sieciówka, mająca w Polsce kilka punktów)
  • Produkty kosmetyczne babci Agafii
  • Program antywirusowy Kaspersky
  • Każdy produkt zaczynający swój kod kreskowy od liczb między 460-469
  • Rosyjski węgiel, którym pali się w starych piecach

Zobacz też:

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze