wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPolitykaWojna na Ukrainie. Aktualne informacje z popołudnia i wieczora 26.02

Wojna na Ukrainie. Aktualne informacje z popołudnia i wieczora 26.02

Rosjanie uczynili serię postępów na południu, zajęli Melitopol oraz Berdiańsk, zbliżają się też do Mariupola i elektrowni atomowej w Energodarze. Tymczasem pod Kijowem miał pierwszego dnia po rozlokowaniu zginąć jeden z dowódców "elitarnych" prorosyjskich oddziałów czeczeńskich.

Południe kraju

Walki trwają w miejscowości Mikołajów. Możliwe, że to część wojsk, która wczoraj ominęła Chersoń, wsparcie z desantów, które miały dzisiaj rzekomo nastąpić w okolicy, oraz siły dywersantów.

Zdjęcie

Można potwierdzić, że zajęty przez Rosjan został Melitopol, przynajmniej główna część miasta (na zachód od niego znajduje się jeszcze lotnisko wojskowe). Możliwe, że lada chwila Mariupol znajdzie się pod oblężeniem z dwóch stron. Część wojsk może niedługo dotrzeć do niego od zachodniej strony, pojawiają się także informacje o przełamaniu ukraińskich pozycji w tym regionie od strony wschodniej. Rosjanie mięli zająć znaczącą część Berdiańska, w tym położone w tej miejscowości lotnisko. Kolumna pojazdów miała ruszyć dalej drogą w kierunku Mariupola. Te ostatnie to raczej nie są jednak siły zdolne do większego uderzenia.

Zdjęcie
Zdjęcie

Pojawiają się też informacje o tym, że awangarda wojsk rosyjskich miała dotrzeć do Energodaru. To byłaby niedobra dla Ukrainy informacja z tego powodu, że operuje tam zaporoska elektrownia atomowa o mocy 5,7 GW.

Zdjęcie

Kijów i północ kraju

W Kijowie od godziny 17:00 lokalnego czasu trwa godzina policyjna, a każdy cywil znajdujący się po tym czasie na ulicy może być uznany za dywersanta. Gdzieniegdzie słychać bombardowania i strzały. Wiadomo o sporym zgrupowaniu wojsk rosyjskim na północny zachód od miasta, w miejscowościach Iwanków i Zdwiżówka widziano rosyjskie konwoje wojskowe.

W Kijowie pocisk miał trafić szpital dziecięcy, są ofiary śmiertelne.

Na Ukrainie miały pojawić się elitarne oddziały czeczeńskie walczące dla proputinowskiego watażki Ramzana Kadyrowa. Oddziały znajdują się na południu kraju i pod Kijowem. Tymczasem według niektórych nieoficjalnych informacji miał zginąć niejaki Mahomed Tuszajew, jeden z dowódców czeczeńskich oddziałów.

Zdjęcie

Wschód kraju

Ukraińskie wojsko potwierdziło, że zlikwidowało wszystkie węzły kolejowe, łączące infrastrukturę ukraińską i rosyjską.

Rosjanie bezskutecznie próbują zająć Sumy i Charków.

Możemy potwierdzić, że Rosjanie kontrolują Stanicę Łuhańską.

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze