piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPolitykaPrigożyn o Rosjanach po zajęciu Bachmutu: "Zes...śmy się w gacie"

Prigożyn o Rosjanach po zajęciu Bachmutu: „Zes…śmy się w gacie”

20 maja twórca Grupy Wagnera, najemniczej grupy działającej w interesie Kremla, Jewgienij Prigożyn odtrąbił całkowite zajęcie Bachmutu, miasta, w którym od wielu miesięcy toczyły się walki. A następnie udzielił wywiadu, w którym ostro skrytykował przebieg "operacji specjalnej", pochwalił Siły Zbrojne Ukrainy i porównał Rosję do Korei Północnej. W co gra dowódca "wagnerowców"?

Prigożyn rozmawiał z propagandystą rosyjskiego rządu Konstantinem Dołgowem. To był długi wywiad. A rozmówca tego usłużnego dziennikarza zarzekał się, że odpowie na wszystkie niewygodne pytania. Istotnie, był szczery aż do bólu.

Ta rozmowa trwała ponad godzinę, a szef Grupy Wagnera kolejny raz publicznie zdezawuował Ministerstwo Obrony Rosji, odniósł się z dezaprobatą do rosyjskich elit i pokusił się o przewidywania co do dalszego przebiegu inwazji na Ukrainę. Prigożyn oczywiście, w swoim stylu, wypowiadał się w sposób impertynencki, nie unikał wulgaryzmów.

„Zes…śmy się w gacie”

„W chamski sposób weszliśmy z butami do Ukrainy w poszukiwaniu nazistów. Szukając ich, zabijaliśmy każdego, kogo się dało. Zbliżyliśmy się do Kijowa — nazywam to po rosyjsku — zes…śmy się w gacie i wycofaliśmy. Dalej poszliśmy w kierunku Chersonia, tam też zes…śmy się i wycofaliśmy. Jakoś nie wszystko nam wychodzi”.

Korzyści wizerunkowe dla Ukrainy

Prigożyn podkreślał, że Rosja rozpoczęła „specjalną operację wojskową”, by dokonać „denazyfikacji” Ukrainy, a stało się coś przeciwnego, powstał wizerunek narodu bohaterskiego, który zna cały świat.

Lider „wagnerowców” uważa, że obrońcy Ukrainy są jak Grecy czy Rzymianie w czasach chwały. Podzielił się też z opinią publiczną najnowszymi wieściami ws. „demilitaryzacji” — „na początku operacji specjalnej mieli około 500 czołgów, teraz mają ich pięć tysięcy”.

Bez litości o dzieciach osobistości

Prigożyn toczy od wielu miesięcy werbalną walkę z szefem rosyjskiego MON. I tym razem nie szczędził mu razów. „Zięć Szojgu chodzi i potrząsa knykciami, a jego córka otwiera forty w Kronsztadzie. Czy zarobiłeś pieniądze na te forty? Czy wydajesz pieniądze na te forty? Wydaj je, ku…a, na amunicję (Prigożyn zwraca się do Szojgu)” – w ten wulgarny sposób Prigożyn również wyraża swoją frustrację, co się powtarza w jego retoryce. Szef „wagnerowców” jest zdania, że jego formacja nie otrzymuje należytego wsparcia „z góry”.

Prigożyn kpił też, że „p…bowi, który jest blogerem (chodzi o o Aleksieja Stołjarowa — męża córki ministra obrony Szojgu) nie podoba się operacja specjalna (rosyjskie media odkryły, że Stołjarow „polubił” serię antywojennych postów w mediach społecznościowych).

Prognozy Prigożyna

Prigożyn rozpatrywał dwa scenariusze dotyczące końca wojny – Europa i USA będą już mieli dość, a Chiny zadbają, by doszło do negocjacji pokojowych. Drugi scenariusz: wyposażeni w rakiety Ukraińcy przeprowadzą kolejną ofensywę, być może przywrócą granice z 2014 r., a później postarają się odzyskać Krym.

Jak widać, Prigożyn wyobraża sobie taki scenariusz, w którym Rosja będzie musiała oddać Ukrainie ziemie przez siebie bezprawnie zajęte. Lider grupy Wagnera nie jest optymistą, co powinno cieszyć cały Zachód.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

2 KOMENTARZE

 1. Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Illuminati jako wielki członek Illuminati, którzy chcą mnie jako wielkiego członka. Nazywa się Lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stadium śmierci. Zwolniony po około 5 latach i sześciu miesiącach. Po tym, jak został zdradzony przez tak wielu członków Illuminati. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo na ziemi. Ale pewnego dnia przeglądając internet natknąłem się na post Wielkiego Członka Illuminati Lorda Felixa Morgana i powiedział, że jeśli jesteś jednym z wielkich członków Illuminati, możesz być sławny, bogaty i odnosić sukcesy w życiu. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mi rejestrację, zapłaciłem za dużego członka, aby zaczął mnie i zostałem zainicjowany w Światowym Zakonie Iluminatów. Następnie dali mi wszystkie wytyczne i dali mi znać, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni sumą 1 000 000 $ w gotówce. Z pomocą lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli Twoja rada jest taka, że próbowałeś już oszustwa lub jesteś nim, to do mnie należy pomoc w przyłączeniu się, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp +2348055459757 lub e-mail: [email protected]

 2. Pozdrowienia od Wielkiego Zakonu Oświecenia kwatery głównej Illuminati i dla całego świata, jest to otwarta szansa dołączenia do Bractwa Oświeconych, gdzie można odzyskać utracone marzenia, a także gdzie można zobaczyć Światło Bogactwa i szczęścia bez krwawej ofiary.

  Otrzymywanie korzyści dla nowych członków, którzy są w świetle
  1. Nagroda pieniężna w wysokości 550 000 USD.
  2. Nowy elegancki samochód marzeń za 150 000 $
  3. Wymarzony dom zakupiony w wybranym kraju.
  Miesiąc konsultacji z 5 najlepszymi na świecie.
  Liderzy i 5 najważniejszych osobistości na świecie. Zainteresowanych prosimy o kontakt [email protected]

  https://www.gaia.com/article/what-is-the-illuminati

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze