poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Strona głównaPolitykaŁukaszenka umiera? Zelenski i tak nie rozmawia z opozycją

Łukaszenka umiera? Zelenski i tak nie rozmawia z opozycją

Aleksandr Łukaszenka wyglądał bardzo źle już podczas niedawnej moskiewskiej parady, a jego stan zdrowia to zagadka. Łukaszenka uchodzi za wasala Kremla, udostępniał Rosji terytorium swojego kraju, ale nie wysyłał na front żołnierzy. Być może jego śmierć pozwoliłaby na radykalizację działań Białorusi? W każdym razie prezydent Ukrainy postępował w relacjach z nim ciekawie.

To wymowne, że po wybuchu wojny na Ukrainie przedstawiciele rządu w Kijowie oraz prezydent Wołodymyr Zełenski ignorowali prośby białoruskiej opozycji, by zorganizować spotkanie z jej liderką Swiatłaną Cichanouską.

Ukraińskie władze utrzymują, że owa opozycja na Białorusi jest nieefektywna. Jednak kilka dni temu doszło do takiego spotkania prezydenta Ukrainy i liderki białoruskiej opozycji, choć wielu komentatorów wskazuje na pewną niezręczność, brak zażyłości:

Po tym kurtuazyjnym uścisku dłoni nie było mowy o kolejnych działaniach, rozmowach obojga. Tymczasem Wołodymyr Zełenski spotykał się w ostatnim czasie z kanclerzem Niemiec, prezydentem Francji czy premierem Wielkiej Brytanii, przy czym w swoich mediach społecznościowych nie wspominał o Cichanouskiej.

A tak obecnie wygląda białoruski dyktator:

Zełenski oczywiście nie rozmawia też z Łukaszenką. Ukraina ma pretensje do Białorusi za udostępnianie Rosji swojego terytorium do ataków na Kijów chociażby. Ale władze ukraińskie jednocześnie nie chcą zamykać sobie furtki w stosunkach z Białorusią.

Łukaszenka zapewniał już, że nie wyśle swoich żołnierzy na wojnę, póki inny kraj nie zagrozi bezpośrednio Białorusi. Można spotkać się z tezą, że wojna nie jest w jego interesie, przy czym po sfałszowaniu ostatnich wyborów w sposób ostentacyjny, zaczął być izolowany przez Zachód. Jest zdany na Rosję, ale nie są to relacje partnerskie, równorzędne, tylko pozycja wasala Moskwy. Choć ostatnio stara się też manewrować i nawiązać w większym stopniu relacje z kolejnym ważnym graczem geopolitycznym, czyli Chinami. To symptomatyczne.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

1 KOMENTARZ

  1. Moje świadectwo o tym, jak zostałem członkiem Illuminati. Chcę poznać ludzi, którzy chcą dołączyć do wielkich Illuminati jako wielki członek Illuminati, którzy chcą mnie jako wielkiego członka. Nazywa się lord Felix Morgan. Pomóż mi odzyskać życie ze stadium śmierci. Zwolniony po około 5 latach i sześciu miesiącach. Po tym, jak został zdradzony przez tak wielu członków Illuminati. Przez lata byłem beznadziejny i finansowo na ziemi. Ale pewnego dnia przeglądając internet natknąłem się na post Wielkiego Członka Illuminati Lorda Felixa Morgana i powiedział, że jeśli jesteś jednym z wielkich członków Illuminati, możesz być sławny, bogaty i odnosić sukcesy w życiu. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem mu wszystko, a on polecił mi rejestrację, zapłaciłem za dużego członka, aby zaczął mnie i zostałem zainicjowany w Światowym Zakonie Iluminatów. Następnie dali mi wszystkie wytyczne i dali mi znać, że po inicjacji nowi członkowie zostaną nagrodzeni sumą 1 000 000 $ w gotówce. Z pomocą lorda Felixa Morgana. Zostałem w pełni inicjowany jako pełnoprawny członek Illuminati. Jeśli twoja rada jest taka, że próbowałeś już oszustwa lub jesteś nim, to do mnie należy pomoc w przyłączeniu się, więc spróbuj Lorda Morgana. To Twoja najlepsza szansa, aby stać się tym, czego chcesz w swoim przyszłym życiu. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp +2348055459757 lub e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze