piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaPolitykaNiemcy. Pigułka gwałtu na imprezie partii rządzącej

Niemcy. Pigułka gwałtu na imprezie partii rządzącej

Niemcy. Rządząca SPD bada doniesienia na temat substancji podobnej do pigułki gwałtu, którą miało zostać odurzonych kilka kobiet podczas partyjnej imprezy. Jako pierwsi informacje podali dziennikarze z Tagesspiegel, którzy mieli mieć dostęp do wewnątrzpartyjnej korespondencji w tej sprawie.

Przewodniczącym SPD i kanclerzem Niemiec jest Olaf Scholz (fot. Wikimedia)

Socjaldemokraci badają doniesienia o ośmiu kobietach, które podczas letniego zjazdu partii na początku bieżącego tygodnia miały zostać otrute substancją działającą tak jak pigułka gwałtu. Dziennikarze konserwatywnego tygodnika dowiedzieli się o tym, ponieważ zyskali dostęp do wewnętrznego czatu partii, na którym cała sprawa była omawiana.

Impreza o której mowa to cykliczne wydarzenie podsumowujące miniony sezon polityczny. Jest to wydarzenie o charakterze masowym, bo obok deputowanych spotykają się zwykli działacze partyjnie. Łącznie w imprezie mogło wziąć udział około tysiąca osób. To i tak mniej niż w ubiegłych latach ze względu na wzrost zachorowań na koronawirusa.

Według czatu SPD użycie substancji zostało już potwierdzone toksykologicznie. Politycy partii poinformowali o zdarzeniu policję i zachęcają ofiary (jeśli są jeszcze jakieś o których nie wiadomo) aby opowiadały o tym co ich spotkało. Na razie komunikaty w sprawie są dość lakoniczne. Nie wiadomo czy poza otruciem któraś z kobiet została wykorzystana seksualnie.

Afera może jeszcze bardziej pogrążyć socjaldemokratów, którzy od czasu wybuchu wojny na Ukrainie tracą poparcie w społeczeństwie.

To_tylko Redaktor
To_tylko Redaktor
Konto należące do redakcji TrueStory. Czasem wykorzystywane do puszczania niepodpisanych wiadomości od czytelników.
ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NajNOWsze

NajPOPULARNIEJsze

Ostatnie komentarze